عملیات بیابان زدائی در سطح ۱۸۷ هکتار از اراضی شهرستان  آرادان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آرادان از پایان عملیات بیابان زدائی در سطح ۱۸۷هکتار از اراضی بیابانی آرادان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان مهدی حسینی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آرادان با بیان اینکه اراضی بیابانی شهرستان آرادان حدود ۳۳ هزار هکتار وسعت دارد گفت: این اراضی بیابانی در جنوب، شرق و غرب این شهرستان و در مناطق پایین دست واقع شده که تاکنون حدود ۱۱هزار هکتار از این اراضی زیر پوشش عملیات تاغکاری و بیابان زدائی قرار گرفته است.
او اظهار داشت: امسال علاوه بر اقدامات بیابان زدائی عملیات کاشت، مراقبت، آبیاری سنواتی گونه‌های کاشته شده در مساحتی حدود ۱۵۰ هکتار در دستور کار قرار دارد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آرادان حفظ و نگهداری از تاغزارهای ایجاد شده را بسیار مهم دانست و در همین ارتباط تصریح کرد: این تاغزارها که به عنوان جنگل کاری دست کاشت بیابانی در کشور منحصر به فرد می‌باشد طی سال‌های گذشته و با زحمات بسیار و صرف هزینه زیاد ایجاد شده است که مراقبت و نگهداری از این عرصه‌ها ضرورتی اجتناب ناپذیر می‌باشد.
حسینی خاطر نشان کرد: مراقبت و نگهداری از این پوشش‌های ایجاد شده که شامل اقداماتی همچون مبارزه با آفات و جوان سازی جنگل‌های دست کاشت می‌شود نیازمند تأمین اعتبارات مربوطه می‌باشد که در این خصوص حمایت و همکاری مسئولان و دستگاه‌های ذیربط را می‌طلبد.

46

کد خبر 1443299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =