کسب درآمد بالا با یادگیری مهارت‌های شغلی

شما در هر رشته و مقطع تحصیلی که باشید برای ورود به بازارکار به یادگیری تعدادی از مهارتهای شغلی نرم و سخت به صورت همزمان نیاز دارید. در این مطلب به معرفی چند مهارت‌ کلیدی خواهیم پرداخت که یادگیری آن‌ها به شما کمک می‌کند تا هم در کار خود پیشرفت کنید و هم به درآمد بالاتر دست یابید.

تفاوتی ندارد که دنبال کار باشید و بخواهید در جایی استخدام شوید و یا اینکه صاحب شغل و جایگاهی خاص در بازار کار باشید. به هرحال اگر می‌خواهید که خوب پیشرفت کنید و کنار گذاشته نشوید، علاوه بر مدرک تحصیلی و تخصص نیاز به یادگیری مهارتهای شغلی خاصی دارید.داشتن این مهارت‌ها نه تنها باعث رشد شما در حوزه‌ی کاریتان خواهند شد، بلکه ترفیع شغلی و به دنبال آن افزایش حقوق و مزایای دیگری را نیز برای شما به همراه خواهند داشت. در حالت کلی این مهارت‌ها به دو دسته‌ی مهارت‌های نرم و سخت تقسیم‌بندی می‌شوند.مهارت‌های سخت (Hard Skills)، مهارت‌های ملموس و فنی موردنیاز جهت انجام وظایف کاری هستند. مثل مهارت کدنویسی برای برنامه‌نویس یا تسلط بر مفهوم حقوق و دستمزد برای یک حسابدار. در مقابل مهارت‌های نرم (Soft Skills) قرار دارند که به‌عنوان «مهارت‌های لازم قرن ۲۱»، «مهارت‌های فردی» یا «مهارت‌های کاربردی» نیز یاد می‌شوند.

مهارت‌های نرم ریشه در بینش و نگرش انسان‌ها دارد ودر حقیقت همان صفات شخصیتی و مهارت‌های بین فردی هستند که روابط شخصی با دیگران را مشخص می‌نمایند. از جمله مهارت‌های نرم می‌توان به مهارت‌های ارتباطی، کار تیمی، مدیریت زمان، تفکر خلاقانه و حل مسئله اشاره کرد. به اعتقاد تری ژرسینسکی (مشاور برتر مدارس در سال ۲۰۱۷)، مهارت‌های نرم همیشه حرف اول را می‌زنند و موجب پایداری و ثبات کارکنان در محیط کار خواهند شد. اما این دلیل نمی‌شود که بگوییم مهارت‌های سخت هیچ اهمیتی ندارند. بدون مهارت‌های سخت نمی‌توان کاری را شروع کرد و در آن به قدرت و اعتبار دست پیدا کرد. به‌هرحالتمام افراد برای ورود به بازارکار به یادگیری مهارتهای شغلی نرم و سخت به صورت همزمان نیاز دارند.در ادامه‌ به معرفی چند مهارت‌ کلیدی خواهیم پرداخت که یادگیری آن‌ها به شما کمک می‌کند تا در کار خود پیشرفت کنید و درآمد بیش‌تری کسب نمایید.

یادگیری کدام مهارت‌های شغلی موجب کسب درآمد بالا می‌گردد؟

یکی از مهم‌ترین و اصولی‌ترین مهارت‌های شغلی که هم درون سازمان و هم بیرون سازمان به آن نیاز است، مهارت برقراری ارتباط با دیگران می‌باشد. داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی برای ورود به هر حرفه و شغلی ضروری است. اما آن دسته از افرادی که در برقراری ارتباط با گروه‌های مختلف بسیار ماهر هستند می‌توانند حتی یک در شغل با درآمد خوب در زمینه‌ی روابط عمومی، جذب سرمایه و یا بازاریابی مشغول شوند. به گفته‌ی ژرسینسکی «مهارت ارتباطی برای کودکان نسل جدید معضل بسیار بزرگی است. آن‌ها به‌سبب فراگیر بودن دنیای مجازی، بیشتر از طریق تکنولوژی با یکدیگردر ارتباط هستند. اما زمانی‌که نوبت به ارتباط رو در رو و حضوری برسد، در واقع هیچ مهارتی ندارند».

شما در هر زمینه‌ای که بخواهید وارد بازار کار شوید، نیاز به مهارت حل مسئله دارید. اما جالب است بدانید کسانی که از توانایی حل مسئله در حوزه‌ی تکنولوژی برخوردار هستند، نسبت به سایرین از درآمد بالاتری برخوردار هستند. مطمئن باشید که با داشتن مهارت‌های شغلی در زمینه‌ی علوم کامپیوتر هرگز بیکار نخواهید ماند. آمارها نشان می‌دهد که درآمد افراد مشغول به این کار تا سال ۲۰۲۴، حدود ۱۱ درصد افزایش می‌یابد.

توسعه‌ی نرم‌افزار هم یکی دیگر از مهارت‌های شغلی است که یادگیری آن تاثیر زیادی در افزایش درآمد شما خواهد داشت. اگر هم‌اکنون در حوزه‌ی توسعه‌ی وب، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات مشغول به کار هستید، مهارت‌های خودتان را از طریق توسعه‌ی نرم‌افزار ارتقا دهید.

مهارت‌های فروش و بازاریابی هم از جمله مهارتهای شغلی هستند که به هرچه بهتر دیده شدن شما در محیط کار کمک می‌کنند. به کارگیری استراتژی‌های صحیح بازاریابی موجب افزایش فروش در هر سازمانی خواهد شد. از آنجایی که کار فروش هم با کمیسیون همراه می‌باشد، می‌توان گفت که درآمد آن تقریبا نامحدود است.

با امور مالی و سرمایه‌گذاری چقدر آشنایی دارید؟

از خرید و فروش سهام در بورس اوراق بهادار تا راه‌اندازی کسب و کارهای تولیدی کوچک، همه و همه به مشاور مالی و سرمایه‌گذاری نیاز دارند. مدیریت مالی و تسلط به امور مرتبط با سرمایه‌گذاری ، یکی دیگر از مهارتهای شغلی است که هر شرکت و سازمانی به آن نیاز دارد. تمام مدیران و صاحبان کسب و کارها به دنبال افراد با مهارت‌هایی می‌گردند که بتوانند پیش‌بینی‌های مالی، تحلیل روندها، شناسایی و بررسی ریسک‌ها و سایر کارهایی که به ثبات مالی شرکت منجر می شود را به خوبی انجام دهند. اگر می‌توانید تصمیم‌های درستی در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری بگیرید، می‌توانید به عنوان سرمایه‌گذار یا مشاور مالی در این حرفه خدمت کنید. البته مشاوران مالی فقط در بانک‌ها استخدام نمی‌شوند. این افراد می‌توانند در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات آموزشی فعالیت کنند. همان‌طور که می‌دانید خیلی‌ها این روزها با تهیه‌ و فروش فیلم آموزش بورس و مواردی از این قبیل درآمدهای خوبی کسب می‌کنند.

آموزش‌ مهارتهای کاربردی شغلی در چراغ

سایت آموزش و استخدام چراغ به‌عنوان نسل جدیدی از پلتفرم‌های کاریابی است که علاوه بر انتشار روزانه‌ی آگهی‌های استخدام از سراسر کشور، ارائه‌دهنده‌ی فایل‌های آموزشی در زمینه‌ی کار و سرمایه‌گذاری نیز می‌باشد. کاربران می‌توانند برای ارتقای مهارتهای شغلی در خود از دوره‌های آموزشی کاربردی در این سامانه استفاده نمایند. در حال حاضر تعداد زیادی دوره و فیلم آموزشی مفید در زمینه‌های مختلف را می‌توانید با تخفیف ویژه از چراغ دریافت نمایید.

2121

کد خبر 1443389