جزییات محدودیت‌های کرونایی در دستگاه‌های اجرایی اعلام شد

ایسنا نوشت: معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری تهران با تشریح جزئیات محدودیت های کرونایی در دستگاه های اجرایی بر لزوم استفاده از ظرفیت دورکاری با تمهیدات و زیرساخت های لازم در دستگاه های اجرایی با هدف ارائه خدمات مطلوب تاکید کرد.

غلامرضا عباس پاشا در تشریح ابلاغیه جدید استانداری تهران به مدیران دستگاه های اجرایی، فرمانداران و شهرداران استان تهران در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های ناشی از تشدید شیوع کرونا ویروس گفت: با توجه به نگرانی های گسترش شیوع بیماری کرونا در استان تهران با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری ضرورت تشدید نظارت و اخذ تدابیر جدی در مدیریت اپیدمی بیماری با توجه به مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با بیماری کرونا و بخشنامه های معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی کشور با تاکید استاندار تهران به دستگاه های اجرایی، فرمانداران و شهرداران استان تهران ابلاغ شد.

وی افزود: در این ابلاغیه تاکید شده است که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه ویژه ای مبذول داشته شود به شکلی که کلیه کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی مکلف به اجرای صحیح و دقیق پروتکل های بهداشتی در محیط اداری، رعایت بهداشت فردی، خود مراقبتی، خوداظهاری از ابتلا، استفاده اجباری از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و همچنین ارائه خدمات صرفا به مراجعه کنندگانی که از ماسک استفاده می کنند هستند.

وی افزود: عدم رعایت این موارد توسط کارکنان تخلف اداری محسوب شده و برابر بخشنامه صادر شده در پنجم شهریور ماه سال جاری سازمان امور اداری و استخدامی کشور و تاکیدات مکرر ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا با خاطیان مستقیما از سوی مدیران دستگاه اعمال مجازات از اخطار کتبی تا انفصال موقت اعمال شود.

وی ادامه داد: مدیران و مقامات مسئول دستگاه های اجرایی موظفند نسبت به ضدعفونی محیط های اداری تمهیدات لازم در خصوص تب سنجی روزانه کلیه کارکنان و مراجعین و ممانعت از حضور افراد بدون ماسک و مشکوک به بیماری در محیط کار اقدام کنند. همچنین استفاده از ظرفیت دورکاری با تمهیدات و زیرساخت های لازم دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات مطلوب به صورت الکترونیکی از منزل توسط کارکنان واجد شرایط در راستای اجرای بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور با اولویت کارکنان مبتلا به بیماری های زمینه ای و خاص بالای 60 سال سن همکاران اناث باردار و مادران دارای فرزند زیر شش سال فراهم شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران در ادامه تشریح این ابلاغیه گفت: در راستای توسعه دولت الکترونیک نسبت به تامین و ایجاد زیرساخت جهت پیاده سازی و ارائه خدمات الکترونیکی نظیر پیشخوان الکترونیکی ارباب رجوع با هدف کاهش تردد ارباب رجوع به ادارات باید تدابیر و اقدامات لازم انجام شود.

وی تاکید کرد: حتی المقدور کلیه همایش ها، جلسات عمومی، برنامه های آموزشی و نشست های تخصصی با استفاده از امکانات و فناوری های ارتباط غیر حضوری از قبیل وبینار، ویدئو کنفرانس، شبکه های اجتماعی و آموزش های مجازی و نظایر آنها برگزار شود. در صورت اجتناب ناپذیر بودن برگزاری حضوری جلسات با حداقل شرکت کننده و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اقدام شود.

پاشا تاکید کرد: با توجه به گسترش و تکرار شیوع بیماری و همچنین حساسیت اکثر جامعه نسبت به رخداد این بیماری علاوه بر مداخله دولت نیازمند آگاهی بخشی و توانمندسازی و مشارکت آحاد جامعه برای مهار و کنترل اپیدمی بیماری هستیم، لذا باید تا حد ممکن با مداخلات محدود کننده از شیوع گسترده این بیماری جلوگیری کنیم.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1443466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =