وضعیت مطلوب کمی رسانه‌های استان قزوین

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: استان قزوین از نظر توسعه کمی رسانه‌ها وضعیت مناسبی دارد و باید برای ارتقای کیفی وضع رسانه‌ها با برگزاری دوره‌های آموزشی تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با بیان اینکه از حیث ظرفیت‌های رسانه‌ای در استان وضعیت مناسبی داریم، اظهارکرد: هم اینک از لحاظ کمی در مجموع ۹۲نشریه در استان مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند که ۶۲نشریه چاپی و ۳۰نشریه به صورت الکترونیک فعالیت دارند و ۶۰دفتر نشریه سراسری و ۱۴دفتر خبرگزاری هم در استان فعال هستند.
اسماعیلی افزود: باید نسبت به جریان شناسی در حوزه رسانه شامل شبهات، شایعات، ابهامات و القائات اهتمام بیشتری داشته باشیم و جهت پاسخ به این موارد، جریان سازی رسانه‌ای ایجاد کرده و برای خنثی سازی توطئه‌های احتمالی برنامه ریزی دقیق‌تری داشته باشیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: باید شورای اطلاع رسانی استان در این زمینه دقیق‌تر وارد شود و در دبیرخانه شورا نیز با هماهنگی خانه مطبوعات استان به صورت جدی تر برای این موضوع چاره اندیشی شود.
او بیان کرد: تهیه پیوست رسانه‌ای برای حوادث و رویدادهای استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که سعی کرده‌ایم در رویدادهای مختلف استان مثل برگزاری کنکور، عزاداری محرم و... پیوست رسانه‌ای را برای رسانه‌ها داشته باشیم.
او گفت: رعایت حق تالیف خبر و پرهیز از کپی کاری و برگزاری دوره‌های آموزشی نیز از جمله مواردی است که باید شورا به آنها نگاه ویژه داشته و برنامه ریزی لازم را انجام دهد.
این مقام مسئول تصریح کرد: همراه سازی مردم در شرایط بحرانی، پرهیز از التهاب آفرینی در حوزه‌های مختلف و ایجاد ناامیدی در مردم و تقویت بعد اقناع پذیری شهروندان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید شورا نگاه ویژه‌ای به این مسایل داشته باشد.
او با اشاره به موضوع توزیع آگهی‌های دولتی از کانال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: در یک ماه گذشته پیگیری‌ها و مکاتبات لازم را با دستگاه‌های مختلف از شوراهای شهر و ادارات نظارتی و اجرایی انجام داده‌ایم ولی متاسفانه شهرداری‌ها این بخشنامه را رعایت نمی‌کنند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با بیان اینکه موج سوم کرونا شرایط نامطلوبی را در کل کشور به وجود آورده است، خاطر نشان کرد: برای این موضوع هم یک پیوست رسانه‌ای فراهم کرده‌ایم که بعد از تصویب به دستگاه‌ها ابلاغ می‌کنیم تا خود مردم، رعایت پروتکل‌ها را از سوی دیگر شهروندان مطالبه گری کنند.

48

کد خبر 1443489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =