توجه به اقتصاد عامل اعتلای هنر

استاندار قزوین توجه به مساله اقتصاد هنر را زمینه‌ساز اعتلای فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان دانست و گفت: تولیدات آثار هنری باید به درآمد پایدار منجر شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی‌پور، استاندار قزوین در بازدید از نمایشگاه خوشنویسی هنرمندان قزوینی که به مناسبت هفته خوشنویسی انجام شد و همچنین در جمع هنرمندان این رشته گفت: هنر خوشنویسی ریشه در ذات قزوین و اهالی آن دارد و باید از این هنر در مسیر بهبود اقتصاد هنر این دیار بهره گرفت.
جمالی پور از خوشنویسی به عنوان مقوله ای فرهنگی یاد کرد و افزود: این هنر باید به یکی از نمادها و برندهای اصلی معرفی قزوین تبدیل شود.
او اظهار کرد: قزوین مملو از فرهنگ،هنر و ارزش‌های تاریخی است و باید از همه امکانات برای معرفی ظرفیت‌های این استان در عرصه‌های مختلف استفاده کرد.
استاندار قزوین ادامه داد: هنر باید نسل به نسل منتقل شود چرا که شناسنامه تاریخی مردم ایران است و بخشی از این مسئولیت بر عهده هنرمندان است.
نماینده عالی دولت در استان قزوین افزود: در حوزه فرهنگ و هنر مشکلات بسیار زیادی وجود دارد و این مشکلات به هیچ وجه قابل انکار نیست.
او تصریح کرد: می‌توان با تحرک بیشتر و هم‌افزایی نهادها و کانون‌های فرهنگی در راستای پویایی و اعتلای فرهنگ و هنر این شهر و استان هرچه بیشتر گام برداشت.
جمالی پور با اشاره به جایگاه هنر خوشنویسی در استان قزوین افزود: هنرمندان باید با رویکرد تجاری سازی آثار را در کنار ترویج و اشاعه و آموزش این هنر دنبال کنند.
استاندار قزوین بر ضرورت برگزاری کلاس‌های آموزشی در بخش‌های مختلف برای ارتقای هنر خوشنویسی تاکید کرد و گفت: خوشنویسی در قزوین یک هنر پویا و رو به رشد است.

48

کد خبر 1443495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =