مردم نیکوکار استان یزد ۱۹ میلیارد تومان زکات دادند

نیکوکاران یزدی طی شش‌ماهه نخست امسال بیش از ۱۹ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ افزایش سه و نیم برابری را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ غلامرضا مشعل چی، بابیان اینکه ۶۱۲ عامل و مبلغ زکات برای ترویج و تبلیغ این فریضه الهی و همچنین دریافت زکات با این نهاد همکاری دارند، گفت: نیکوکاران یزدی طی شش‌ماهه نخست امسال بیش از ۱۹ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ افزایش سه و نیم برابری را نشان می‌دهد.
وی افزود: ۱۷ میلیارد و ۲۲۷ میلیون تومان از زکات جمع‌آوری‌شده در قالب زکات مستحبی و یک میلیارد و ۹۱۵ میلیون تومان زکات واجب و کفارات بوده است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به اینکه ۸۳ درصد زکات در امور محرومان و ۱۷ درصد برای پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه (مرمت و بازسازی مسجد و حسینیه) هزینه شد، افزود: ۱۳ میلیارد و ۹۶۳ میلیون تومان از زکات دریافتی در امور محرومان هزینه شد، که ۷۰ درصد برای معیشت فقرا، ۱۳ درصد برای ساخت، مرمت و بازسازی مسکن نیازمندان، ۱۱ درصد برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند، پنج درصد برای کمک به هزینه درمانی محرومان و یک درصد برای امور تحصیلی و فرهنگی مددجویان تحت حمایت اختصاص یافت.
وی یادآور شد: زکات اهدایی نیکوکاران در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود.
مشعل چی تصریح کرد: مردم خیراندیش استان یزد در سال گذشته ۲۰ میلیارد و ۱۴۳ میلیون تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کردند.

48

کد خبر 1443503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =