۰ نفر
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
جمع‌آوری ۳۰۰ معتاد متجاهر از سطح کرج

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز از جمع‌آوری ۳۰۰ معتاد متجاهر از سطح شهر و پایش ۱۴ روزه آنان از نظر ابتلا به کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛  «رحمان علیجانی» در حاشیه اجرای طرح ساماندهی ۶۰۰ معتاد متجاهر در البرز گفت: برابر مصوبات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و با توجه به فقدان کمپ ماده ۱۶ در البرز، با همراهی و همکاری استاندار و دادستان محترم استان و همچنین  بهزیستی و پلیس به این جمع‌بندی رسیدیم که از ظرفیت‌های استان برای اجرای طرح جمع آوری معتادین متجاهر برابر پروتکل‌ها و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا استفاده کنیم.

علیجانی افزود: هشت مرکز قرنطینه برای اجرای این برنامه طراحی کردیم و موضوع با هماهنگی بهزیستی، و معرفی به دادستان استان و اطلاع رسانی به استاندار در جلسه شورای هماهنگی استان مطرح و مصوب و در مرحله اول دستور ساماندهی ۳۰۰ نفر صادر شد.

وی ادامه داد: طی چند روز اخیر طرح اجرا و ۳۰۰ معتاد متجاهر از سطح شهر جمع‌آوری شده‌اند. در چارچوب این طرح غربالگری‌های لازم توسط دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته و همچنین البسه نو، امکانات رفاهی و تغذیه مناسب هم در اختیار آنان قرار داده شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر البرز تصریح کرد: این ۳۰۰ نفر ۱۴ روز از نظر ابتلا به کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی مورد پایش قرار خواهند گرفت و در صورت مشاهده مورد مثبت با هماهنگی پلیس به مراکز درمانی منتقل و افرادی که تست کرونای آنان منفی باشد به کمپ ماده ۱۵ تحویل داده خواهند شد.

وی افزود: با پایان ۱۴ روز نخست، مرحله دوم طرح برای ساماندهی ۳۰۰ نفر دیگر اجرا خواهد شد. علاوه بر این ۶۰۰ نفر که در مجموع در این طرح ساماندهی می‌شوند با موافقت استاندار البرز و با هزینه استانداری، طرح برای ۴۰۰ معتاد متجاهر دیگر هم اجرا خواهد شد.

علیجانی در خصوص وضعیت کمپ ماده ۱۶ استان هم گفت:  در بحث مرکز ماده ۱۶ استان البرز اخیراً مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ابلاغ و اقدامات مقدماتی پس از این ابلاغ انجام شده است.

وی افزود: پیش از این زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع با حمایت استاندار البرز برای احداث کمپ ماده ۱۶ جانمایی شده بود که  عملیات خاکبرداری به تعداد ۳۰۰۰ دستگاه کامیون در این زمین انجام شده و مراحل مسطح کردن با فعایت یک ماهه ماشین‌آلات عمرانی صورت گرفته و مرحله بتن ریزی  انجام شده است و اگر توفیق داشته باشیم طی ۲۰ روز آینده سازه فلزی اولین سالن با ظرفیت ۲۰۰ نفر نصب خواهد شد و کمپ ماده ۱۶ استان که رویای استان بوده در یک ماه آینده افتتاح می‌شود.

48 

کد خبر 1443519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =