حجم تعاملات یزد و کرمان راضی کننده نیست/ صنعتگران و تولیدکنندگان یزدی ایثارگرانه فعالیت می کنند

استاندار یزد با بیان اینکه حجم تعاملات یزد و کرمان راضی کننده نیست، گفت: صنعتگران و تولیدکنندگان یزد ایثارگرانه فعالیت می کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدعلی طالبی در نشست بررسی مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان استان یزد که با حضور، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، رئیس کمیسیون امور اقتصادی مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد اظهار داشت: در استان یزد کلکسیونی از فعالیت های اقتصادی در بخش های مختلف داریم و شاید تنوع فعالیت های اقتصادی یزد کمتر در کشور وجود داشته باشد.
وی تصریح کرد: به همین دلیل فعالان اقتصادی استان یزد اشراف بسیار خوبی نسبت به مسائل مختلف اقتصادی و تولید دارند و در صورتی که زمینه ارتباط و تعامل آنها با بخش های مخلتف کشور فراهم شود، می توان از اطلاعات و راهکارهای آنها استفاده خوبی کرد.
استاندار یزد افزود: اگر تعامل خوب و موثری با تولید کنندگان وجود داشت، برخی از تصمیم گیری های که منجر به نتیجه خوب نمی شود را شاهد نبودیم.
طالبی ادامه داد: مسائل و مشکلاتی که در ارتباط با ارز داریم به دلیل تعامل کمی است که بین تولیدکنندگان و مسئولان وجود دارد و نبود این تعامل سبب انجام چنین تصمیم هایی شده است.
وی گفت: یزد در این زمان بسیار خوب عمل کرد و تولیدکنندگان یزد ایثارگرانه فعالیت کردند و نرخ بیکاری بهار و تابستان ما نشان می دهد که فعالان اقتصادی ما به خوبی در این عرصه فعالیت کرده اند.
استاندار یزد تصریح کرد: برخی از تصمیم گیری هایی که در حوزه ایجاد رقابت در بین تولیدکنندگان انجام شده نتیجه ای جز رانت به دنبال نداشته و تولیدکنندگان از این تصمیم گیری ها گلایه مند هستند.
طالبی ادامه داد: خیلی از نقاط دنیا تصمیمات شناوری هست ولی شاید یکی از موضوعات مهم تاثیرگذار بر انتخابات و نتایج آن در آمریکا موضوع مالیات باشد و هر کسی که در عرصه رقابت وارد می شود تصمیماتی برای مالیات دارد و از قبل آن برای خود رای جمع می کند.
وی افزود: پروژه های مشترکی بین یزد و کرمان در حال انجام است که از جمله آن خط انتقال آب است ولی واقعا از تعاملات موجود راضی نیستیم و احساس می کنیم که دو استان می توانند خیلی بهتر با هم تعامل داشته باشند.

48

کد خبر 1443563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =