سازمان مالیاتی برای رفع مشکلات مالیاتی صنایع راهکار عملی بدهد

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی از رئیس سازمان امور مالیاتی کشور خواست برای رفع مشکلات مالیاتی صنایع راهکار عملی ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدصالح جوکار در نشست بررسی مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان استان یزد که با حضور رئیس کمیسیون امور اقتصادی مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد اظهار داشت: فعالین اقتصادی یزد خوش حساب ترین افراد در بین صنعت گران کشور به حساب می آیند و باید برای آنها مشوق هایی داشته باشیم ولی الان متاسفانه برعکس این موضوع، فشار بیشتر هم به همین افراد وارد می شود.
وی با اشاره به حضور صنایع و معادن بسیار بزرگ در استان یزد گفت: باید زمینه ای فراهم کنیم که معادن و صنایع بزرگی که در یزد هستند بر اساس درآمدهایی که دارند مالیات پرداخت کنند تا بتوان از این ظرفیت برای توسعه استان استفاده کرد.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: استان یزد رتبه ۱۲ در حوزه درآمدها را به خود اختصاص داده ولی رتبه ۲۳ در قانون بودجه را دارد و این نشان می دهد که به جای ایجاد مشوق، هیچ توجهی به یزد نشده است.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استان یزد بالاترین استان از لحاظ پرداخت سقف درآمدی بوده است.
جوکار از رئیس سازمان مالیاتی کشور خواست که راهکاری عملی برای رفع مشکلات مالیاتی صنایع ارائه کند و گفت: اگر مشکل قانونی دارید اعلام کنید که در مجلس برای رفع آن اقدام کند ولی این قابل قبول نیست که تولید و صنعت به دلیل مشکلات مالیاتی نتوانند کار کنند.
وی گفت: توجه به مالیات خوب است ولی این موضوع باید به گونه ای باشد که اجحاف نشود خاطرنشان کرد: درآمدهای مالیاتی یزد از سال ۹۲ و ۹۳ تا به الان ۱۰ برابر شده و این واقعا اجحاف زیادی است.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: اگر کسی که مالیات می دهد توجه داشته باشد این پول برای رشد استان و ارائه خدمات باشد انگیزه بیشتری برای پرداخت مالیات پیدا می کند ولی الان سازمان مالیاتی این انگیزه را در بین تولید کنندگان می کُشد.
جوکار بیان کرد: همانطوری که برای بخش های مختلف کشور مشوق در نظر می گیریم، همین بسته ها را برای صنعت گران و تولیدکنندگان ایجاد کنیم تا آنها بتوانند کارشان را انجام دهند.

48

کد خبر 1443565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =