آمریکایی‌های هندی‌تبار حامی بایدن هستند یا ترامپ؟

فارس نوشت: نظرسنجی انجام شده از حدود هزار آمریکایی‌ هندی‌تبار نشان داده اغلب آن‌ها حامی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات آمریکا و معاون او سناتور «کامالا هریس» هستند.

مطالعه مشترک «بنیاد کارنگی برای صلح بین‌الملل» و «مرکز مطالعات بین‌المللی پیشرفته جانز هاپکینز» و دانشگاه پنسیلوانیا نشان داده ۷۲ درصد آمریکایی‌های هندی‌تبار قصد دارند به زوج بایدن-هریس رای بدهند.  در این نظرسنجی تنها ۲۲ درصد شرکت‌کنندگان برای رای دادن به ترامپ ابراز تمایل کردند.

به گزارش وبگاه خبری «هیل»، هریس اولین آمریکایی هندی‌تبار و اولین زن سیاه‌پوست است که برای معاونت ریاست‌جمهوری یکی از دو حزب بزرگ آمریکا انتخاب شده است. مادرش یک دانشمند زیست پزشکی بود که از هند به آمریکا مهاجرت کرد و پدرش اقتصاددان و اصالتاً جامائیکایی است.

ترامپ در ماه‌های اخیر با اظهارنظرهای مثبت درباره «نارندا مودی» نخست‌وزیر هند سعی کرده نظر و آرای این جامعه که دومین جامعه بزرگ مهاجران به آمریکا را تشکیل می‌دهند، جلب کند. او در سال ۲۰۱۶ هم برای جلب آرای این جامعه به زبان هندی صحبت کرد.

این نظرسنجی با مشارکت موسسه نظرسنجی «یوگاو» با شرکت ۹۳۶ آمریکایی هندی‌تبار بین اول تا ۲۰ سپتامبر و با حاشیه خطای مثبت و منفی ۳.۲ درصد انجام شد.

311311

کد خبر 1443603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =