موضوع شهر فرودگاهی چابهار در مجلس به طور ویژه پیگیری می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان ساخت شهر فرودگاهی چابهار موضوعی مهم است که با توجه به اولویتی که رهبری برای توسعه دریا پایه می‌دانند، باید اجرا شود که آن را هم در مجلس پیگیری می‌کنیم.

به گزارش خبرآنلاین از چابهار : محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی  در یادواره شهدای وحدت شهرستان زاهدان، گفت: هیچ‌گاه در مجلس، مناطق محروم را فراموش نمی‌کنیم، هرگز فکر نکنید که در تهرانیم و با مردم مستضعف و مناطق محروم فاصله گرفته‌ایم، به یاد شما هستیم.

رئیس مجلس با بیان اینکه برای ما قابل قبول نیست ۵۰۰ هزار نفر در سیستان و بلوچستان برای آب آشامیدنی مشکل داشته باشند، افزود: این استان در بودجه ۱۴۰۰ به شکلی ویژه دیده می‌شود تا بخشی از محرومیت‌های آن برطرف شود.

وی بیان کرد: در اصلاح بودجه ۱۴۰۰ اولویت مجلس یازدهم، رسیدگی به مناطق محروم و کم برخوردار و آن‌هایی است که همه ما به آن‌ها مدیونیم که سیستان و بلوچستان یکی از این استان‌هاست.

قالیباف ادامه داد: برای ما قابل قبول نیست که ۵۰۰ هزار نفر در سیستان و بلوچستان مشکل آب آشامیدنی داشته باشند و یا تعداد زیادی در حوزه سلامت مشکل داشته باشند، همه این‌ها را می‌بینیم و در اصلاح ساختار بودجه و بودجه ۱۴۰۰ و بعد از آن لحاظ خواهیم کرد.

وی گفت: علاوه بر اصلاح بودجه ۱۴۰۰ که به شکلی ویژه سیستان وبلوچستان در آن دیده خواهد شد، نظارت میدانی و نحوه کارکرد پروژه‌های عمرانی کاری است که به‌طور جدی در مجلس یازدهم دنبال می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مشکلاتی که در این سه روزی که در استان هستم، ندیدم از آن گفته شود و یا کمتر به آن پرداخته می‌شود، موضوع فراغت است. جوانان در این استان باید اوقات فراغتشان را کجا بگذرانند، متأسفانه این استان زیرساخت‌های تفریحی مناسبی هم ندارد و شاید بخش مهمی از نابسامانی‌های اجتماعی آن نبود زیرساخت‌های تفریحی است، الان یک خانواده در استان چگونه تفریح می‌کند و کجا اوقات فراغتش را می‌گذارند؟ علاوه بر حل موضوعات آب، راه و سلامت و آموزش، اوقات فراغت هم باید به شکلی ویژه دیده شود و ما آن را در مجلس یازدهم می‌بینیم.

وی اظهار کرد: همچنین ساخت شهر فرودگاهی چابهار نیز موضوعی مهم است که با توجه به اولویتی که رهبری برای توسعه دریا پایه می‌دانند، باید اجرا شود که آن را هم در مجلس پیگیری می‌کنیم.

قالیباف همچنین شهید شوشتری را عنصر وحدت دانست و گفت: وحدت، امنیت و اخلاق در وجود شهید شوشتری نهفته بود و خدماتی که این شهید بزرگوار برای مردم سیستان و بلوچستان کرد هرگز از یادها نمی‌رود.

46

کد خبر 1443703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =