صرفه‌جویی ماهیانه یک میلیارد تومانی در حوزه خدمات شهری؛ تخصیص بودجه به پروژه‌ها نظام‌مند باشد

شهردار شهرکرد گفت: انجام امور خدمات شهری توسط شهرداری ماهیانه یک میلیارد تومان صرفه‌جویی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال : مهندس بهادر عبدالغنی در شورای معاونین و مدیران این شهرداری اظهارداشت: امسال شهرداری شهرکرد ۱۱۵ پروژه عمرانی پیش‌بینی کرده است که تخصیص اعتبار انجام و برخی پروژه‌ها به پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد رسیده‌اند.
 وی افزود: سازمان‌ها و معاونت‌ها باید نماینده خود را به واحد برنامه‌ریزی و بودجه معرفی و پایان هر ماه پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها اعلام شود. شهردار شهرکرد با بیان اینکه عدم تخصیص بودجه نباید منجر به توقف پروژه‌ها شود، بیان کرد: در صورتی‌که پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها بیشتر از تخصیص اعتبار بود سریعا کمیته مربوطه باید تشکیل و تخصیص اعتبار به پروژه انجام شود. 
عبدالغنی ادامه داد: نظارت بر پروژه‌ها و تخصیص بودجه باید نظامند انجام تا در آینده با مشکل مواجه نشویم. 
شهردار شهرکرد با بیان اینکه پروژه‌های اولویت‌دار و مهم در سال آینده باید مشخص شود، گفت: شهرک بازیافت یکی از پروژه‌های مهم شهرداری است که تلاش می‌کنیم امسال به نتیجه برسد و پروژه‌های سال آینده نیز باید مشخص و برنامه‌ریزی لازم جهت انجام آن‌ها انجام شود. 
وی گفت: می‌طلبد سازمان‌های تابعه کلیپ‌هایی را در خصوص وظایف و اقدامات خود آماده و از ظرفیت فضای مجازی جهت اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به شهروندان استفاده شود. عبدالغنی با اشاره به انجام خدمات شهری با نیروی انسانی و تجهیزات و ماشین‌آلات شهرداری در مدت زمان‌ مشخص خاطرنشان کرد: با انجام این کار توسط شهرداری ماهیانه یک میلیارد تومان صرفه‌جویی در هزینه‌ها انجام می‌شود. 
۲ فرهنگسرا در شهرکرد افتتاح می‌شود 
رضا ریاحی سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شهرکرد در ادامه جلسه بیان کرد: امسال به‌مناسبت ماه محرم تابلوی پازلی ۱۵۰ مترمربعی در خیابان کاشانی و سیاه‌پوش‌نمودن میدان امام‌زادگان دوخاتون(س) انجام شد، همچنین با همکاری مدیریت ارتباطات قریب به ۸۰۰ مترمربع بنر به‌مناسبت اربعین حسینی در سطح شهر نصب شد و کلیپ‌های ویژه اربعین که در فضای مجازی منتشر شد حدود ۳۵ هزار بازدید داشته است. 
وی افزود: احیاء مرکز دائمی شهرکردشناسی و خانه ملل، ایجاد موزه و مرکز اسناد شهرداری و تأسیس فرهنگسراهای محلی و برگزاری جلسات با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان جهت افزایش تعاملات ازجمله اقدامات انجام شده در ۶ ماهه نخست امسال توسط این سازمان بوده است. سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شهرکرد بیان کرد: افتتاح فرهنگسرای رسانه و فرهنگسرای نشاط در شهرکرد یکی‌ دیگر از اقدامات این سازمان می‌باشد که در هفته آینده افتتاحیه آن برگزار می‌شود. ریاحی با اشاره به برگزاری فراخوان‌ها ادامه داد: فراخوان دیوارنویسی و المان‌های شهری و طرح میدان ۱۲ محرم و بازسازی و اجرای تابلوهای بنیاد شهید انجام شد و در حال حاضر ۴ طرح شهرداری شهرکرد در سطح کشور مورد استفاده قرار گرفته است. وی با اشاره به اخذ مجوزات فراخوان دیوارنگاری‌ها گفت: شروع دیوارنگاری در شهرکرد از دیوار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مساحت ۶۰ مترمربع انجام می‌شود. ریاحی خاطرنشان کرد: تقدیر از ایثارگران به‌مناسبت هفته دفاع مقدس، سرکشی از خانه سالمندان به‌مناسبت هفته تکریم سالمندان، اهداء بسته‌های ورزشی با همکاری مدیریت ارتباطات به همشهریانی که در پارک‌ها ورزش صبحگاهی انجام می‌دادند، از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بوده است.

46

کد خبر 1443718

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =