رئیس موقت IWF: آیان همچنان در فدراسیون وزنه برداری نفوذ ادامه دارد

تسنیم نوشت: رئیس موقت فدراسیون وزنه‌برداری جهان که به تازگی از سمت خود کنار گذاشته شد می‌گوید که رئیس مستعفی IWF هنوز هم در این فدراسیون نفوذ دارد.

سایت انگلیسی «اینساید دِ گیمز» گزارش داد هیئت اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) با برگزاری نشست مجازی که اورسولا پاپاندریا در آن حضور نداشت، اینتارات یودبانگتوی از تایلند را به عنوان جانشین او انتخاب کرد. پاپاندریا که نقشی پیشرو در پایان دادن به دیکتاتوری و سلطه تاماش آیان بر فدراسیون جهانی وزنه‌برداری داشت و در ادامه به عنوان رئیس موقت این فدراسیون فعالیتش را ادامه داد، به خبرنگار تسنیم می‌گوید که آیان همچنان در این فدراسیون نفود دارد.

پاپاندریا در گفت‌وگو با «تسنیم» درباره این موضوع گفت: تاماش آیان هنوز هم در فدراسیون جهانی وزنه‌برداری نفوذ دارد و این نفوذ همیشه از طریق مهره‌هایی که در داخل IWF دارد، ادامه‌ خواهد داشت. او در این سال‌ها به خیلی‌ها ضربه زده است. در کنار این گروه‌هایی هم هستند که علیه من با یکدیگر متحد شدند تا در رأس کار نباشم. آنها البته مرتکب اشتباه بزرگی شدند. من سعی کردم تغییراتی در وضعیت موجود در فدراسیون جهانی به وجود بیاورم.

تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) که اتهامات مختلفی از جمله پرونده‌های دوپینگ سیستماتیک و فساد مالی در بدنه فدراسیونِ تحت رهبری‌اش به وی نسبت داده شده، اواخر فروردین ماه پس از دو دهه تکیه زدن بر مسند ریاست از سمت خود در این فدراسیون رسماً استعفا کرد. آیان 81 ساله از سال 1976 و به مدت 24 سال به عنوان دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) و پس از آن به مدت 20 سال به عنوان ریاست این فدراسیون فعالیت داشت.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، پاپاندریا با چند عضو هیئت مدیره در مورد تغییرات احتمالی در سیستم رقابت‌های انتخابی برای بازی‌های المپیک 2020 توکیو و اصلاح قوانین ضد دوپینگ اختلاف‌نظر پیدا کرده بود.

بیشتر بخوانید: صادقی: بعد از مرحوم پورحیدری دیگر کسی نیست استقلال را جمع کند

253 41

کد خبر 1443733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =