ترامپ رأی بیاورد یا بایدن؟ /پای قاتل بروسلی و گرانی تخم مرغ به انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا باز شد

کاربران خبرآنلاین درباره دیدگاه اصولگرایان و اصلاح طلبان به انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا نظر دادند نظراتی که از همه رنگ و همه جنس در آن مشاهده می‌شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند هفته ای تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، روزهایی که رقابت ترامپ و بایدن دو کاندیدای جمهوری‌خواه و دموکرات به اوج خود رسیده است. چشم‌های بسیاری در سرتاسر دنیا به ایالات متحده دوخته شده تا ببینند نام چه کسی از درون صندوق‌های رای بیرون می‌آید. در ایران اما به نظر می‌رسد دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا نگاه یکسانی به انتخابات آمریکا ندارند همین تفاوت نگاه باعث شد تا خبرآنلاین نظر کاربرانش را در این رابطه بپرسد. 

«به نظر شما دوجناح سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب چه نگاهی به نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا دارند؟» این سوالی بود که آن را کاربران در میان گذاشتیم و آنها هم پاسخ‌های متفاوتی به این سوال دادند از طنازی‌ها گرفته تا دل پری که از تصمیمات دو جریان در عرصه سیاست داشتند پای سکه و دلار هم به این بحث‌ها باز شد که ای بابا بنشینید و فکری برای این مشکل بکنید. 

دیگه تمومه ماجرا 

هنوز هم وقتی صحبت از اصلاح‌طلبی و اصولگرایی می‌شود عده‌ای با دلخوری شعاری را به زبان می‌آورند که در اعتراضات ۹۶ بر سر زبان‌ معترضین افتاده بود مانند همین‌جا زیر همین نظرخواهی محسن می‌نویسد: «آقاجون، به چه زبونی بگیم که تمومه ماجرا، میفهمین یا نه؟» البته این جواب محسن بی‌پاسخ نماند و کار بر دیگری خطاب به محسن نوشت: «به هر زبانی که بگید اصلا ماجرا تمام نیست . یعنی چه تمومه ماجرا؟؟؟ .... حتما جزو کسانی هستید که در انتخابات یه یک کسی رای دادید و الان هم از رای دادنتان به اون شخص پشیمان شده و به رای ندادن و شرکت نکردن قطعی در انتخابات های پیش رو رسیده اید !! بسیار متاسفم به این قهر کردن انفعال آمیز»

رزا هم نوشت: «نگاه هیچ کدوم از جناح ها ارزشی نداره. همونطور که نگرششون به مسائل داخلی کم اهمیت و بی اعتبار بوده»

پای پورمختار هم در نظرخواهی  وسط آمد

وقتی دعوا و بحث بر سر دیدگاه اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در بین کاربران حسابی داغ شده بود کاربری به یکی از تیترهای خبرآنلاین درباره بازداشت محمدعلی پورمختار اشاره کرد و نوشت: «امروز تیتر زدین دستگیری نماینده سابق اصولگرای مجلس به اتهام مالی و .... جالبه طرف رئیس کمسیون اصل ۹۰ هم بوده. خب، نظر این به اصطلاح اصولگرا و اصلاح طلب و ... چرا باید واسه اذهان عمومی مهم باشه؟»

دیگری هم نوشت: «من ۵۱ سالمه!جوانیم در جنگ گذشت!هم اصولگرا دیدم!هم اصلاحطلب!هم اعتدال!از هیچکدومشون هم خیری ندیدیم!همه با هم هستن»

جدال درباره اینکه چه جناحی درباره انتخابات آمریکا چه نظری دارد به انتخابات ۱۴۰۰ هم کشیده شد و توسی نوشت: «شاید اگه سیدرضا حاتمی کاندید بشه و تایید بشه فضا رقابتی و داغ بشه وگرنه احتمالا مشارکت بدتر از مجلس بشه با این گرانی تورم بیکاری رانت اختلاس ناامیدی و...»

قیمت تخم‌مرغ و قاتل بروسلی 

«ما درد معیشت داریم واشتغال و درامد .این بازی سیاست مداران است به درد ما نمی خورد» این حرف بسیاری از کاربران بود که در جملات مختلف بیان شد؛ مثلا «الی» نوشت: «نگاهشون نگاه به دلار و سکه و وضعیت اسفناک جامعه باشه بهتره تا انتخابات آمریکا» البته نظر کاربر دیگری که همین حرفش از همین جنس بود ناخودآگاه خنده را به روی لب می‌نشاند ایمان نوشت: «ما گرفتار قیمت تخم مرغ هستیم، شما دارید دنبال قاتل بروسلی میگردید این وسط»

بایدن یا ترامپ؟

برخی کاربران هم دعوای اصولگرایی و اصلاح‌طلبی را کنار گذاشتند درباره نگرش این دو جریان در باره انتخابات آمریکا نوشتند مانند کاربری که نوشت «این ها فقط بایدن را می خواهند» البته کاربر دیگری نظر مخالف آن را داشت و نوشت: «به نظر میرسه بیشتر دلشون می خواد ترامپ بیاد تا با تحریم ها، همه اشتباهات خودشون رو گردن اون بندازن»

یکی دیگر از کاربران با نگاه به انتخابات ۱۴۰۰ و ۱۴۰۴ نوشت: «اصولگرایان فکر میکنند بایدن می اید و گشایش اقتصادی حاصل میشود که صد البته اینگونه نخواهد شد و اصلاح طلبان نیز مترصد فرصت حضور مجدد به دلیل رشد نارضایتی و ناتوانی جبهه اصولگرا و پایداری حتی در انتخابات ۱۴۰۰ است .آنها در انتظار ۱۴۰۴ هستند»

کاربر دیگری هم نوشت: «به قول زیباکلام اصولگرایان گلابی برجام رو می‌خورند»

در بین مکالمات کاربران درباره انتخابات آمریکا برخی از مقاومت دربرابر آمریکا گفتند و اینکه سگ زرد برادر شغال است و دشمن دشمن است.

۲۷۲۱۶

کد خبر 1443763

برچسب‌ها