تولیدکنندگان، سربازان جنگ اقتصادی هستند

استاندار قزوین تولید را بستر ایجاد امنیت در ابعاد مختلف دانست و گفت: تولیدکنندگان در کنار نیروهای مسلح سازندگان امنیت در کشور و رزمندگان حاضر در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمن هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی‌پور، استاندار قزوین در نشست تجلیل از مدیران کنترل کیفی برتر و واحدهای تولیدی نمونه استاندارد قزوین که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی استاندارد برگزار شد، گفت: امروز تولیدکنندگان، سربازان و فرماندهان حاضر در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمنان هستند،افزود: همه وظیفه داریم تا از رزمندگان خود در این جنگ که با تلاش در عرصه تولید و صنعت برای ما امنیت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و نظامی تولید می کنند، حمایت و پشتیبانی کنیم.
استاندار قزوین، جنگ اقتصادی را سخت تر از جنگ نظامی دانست و اظهار کرد: در نبرد نظامی دشمن مجبور است برخی معاهدات بین المللی از جمله عدم حمله به غیرنظامیان را رعایت کند اما چنین چیزی در جنگ اقتصادی وجود ندارد و حملات آن همه افراد جامعه را نشانه می گیرد و می تواند ناجوانمردانه تر از حملات نظامی باشد که این موضوع را در جلوگیری از ارسال دارو توسط دشمن به کشور شاهد هستیم.
او در بخش دیگری از صحبت های خود یکی از راه های مهم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن را رشد و جهش تولید نام برد و گفت: از سوی دیگر باید توجه داشت که اولین و مهم ترین عنصری که در شرایط فعلی استقلال و حاکمیت کشورها را تامین می کند، تولید است.
استاندار قزوین با بیان اینکه تولید عزت و اقتدار کشورها را افزایش می دهد و پایه و اساس تحولات اجتماعی و اقتدار نظامی جوامع و حاکمیت ها در توجه به این مقوله نهفته است،افزود: امنیت در ابعاد مختلف برای جامعه با اتکا به تولید به دست می آید که این مهم اهمیت بالا و جایگاه ویژه این بخش را می رساند.
او با اشاره به نام گذاری سال ها در یک دهه اخیر به نام تولید از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به درستی و با درک عمیق و شناخت مناسب از اهمیت تولید، نام سال ها را انتخاب می کنند و این نشان می دهد همه ما باید برای رونق و جهش این بخش تلاش کنیم.

جمالی پور با بیان اینکه تولید نیازمند قوانین و ضوابطی است که رعایت نکردن آنها سلامت و ایمنی جامعه را به خطر می اندازد،افزود: برای تامین امنیت و ایمنی مردم باید محصولات و خدمات در قالب استانداردهای تدوین شده به تولید برسند و عرضه شوند.
استاندار قزوین اظهار کرد: استانداردها حداقلی ترین ضوابط برای تضمین سلامت محیط زیست و ایمنی و سلامت مصرف کنندگان هستند که باید تولیدکنندگان به آنها توجه جدی داشته باشند.
او خاطرنشان کرد: همه باید در کنار تولیدکنندگان و حامی آنها باشند و تولیدکنندگان نیز باید برای حفظ اقتدار و جایگاه خود در کنار استاندارد قرار داشته باشند.
استاندار قزوین ادامه داد: با چنین پیشینه غنی و درخشانی، شایسته نیست که امروز با جایگاه اقتصادی که شایسته آن هستیم، فاصله زیادی داشته باشیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه همه در وضعیت موجود مقصر هستیم، افزود: با بررسی دقیق پدیده ها و شاخص ها درمی یابیم که بیش از ۷۰درصد وضعیت موجود اقتصادی ما به دلیل ساختارها و روش های نادرست و بی تفاوتی ها و عدم باور ما نسبت به روش های صحیح و حرکت های اصولی حاصل شده است.
استاندار قزوین اظهار کرد: در زمان دفاع مقدس مردم با کمترین بنیه و با کمترین داشته های خود جبهه های جنگ را پشتیبانی می کردند اما امروز وقتی دولت می گوید ارز و طلا نخرید چرا که موجب کاهش ارزش پول ملی می شود شاهد هجوم برای خرید آنهاست که این نشان می دهد نیازمند تجدید نظر در رفتارها و تکیه به ارزش و فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی خود هستیم.

46

کد خبر 1443803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =