مدیریت بحران شهر قزوین با استفاده از ظرفیت‌های مردمی

شهردار قزوین گفت: مدیریت بحران شهر قزوین بدون استفاده از ظرفیت‌های مردمی ممکن نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیاوش طاهرخانی، شهردار قزوین در جمع سردبیران، دبیران و خبرنگاران صدا و سیمای مرکز قزوین با بیان این که «مدیریت بحران شهر قزوین بدون استفاده از ظرفیت های مردمی ممکن نیست» و شهرداری در حوزه ساخت و ساز و نوسازی نیز به موضوع مدیریت بحران، توجه ویژه دارد»، گفت:به زودی از اپلیکیشنی رونمایی خواهد شد تا مردم از این طریق نظرات و مشکلات شهر را به اطلاع بخش های مربوطه برسانند.
او در ادامه با اشاره جایگاه بی بدیل قزوین در تعزیه کشور تصریح کرد: مکان ثابتی برای برپایی تعزیه در فصول مختلف سال در نظر گرفته شده که در کنار باغ موزه دفاع مقدس در حال راه اندازی است تا علاقه مندان به این نمایش آیینی و مذهبی از آن استفاده کنند. 
طاهرخانی همچنین با اشاره به اینکه شهر قزوین، پایتخت خوشنویسی ایران است، از طرحی خبر داد که طی آن «قرار است تابلوهای معابر به خط نستعلیق آراسته شوند.» 
شهردار قزوین با اشاره به موضوع مرکز دفن زباله محمدآباد گفت: زباله های بیش از ۲۰ شهر به این مکان وارد می شود و برای ساماندهی این سایت بهتر است خطوط ۲ و ۳ آن راه اندازی شود و نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است. 
او بیان کرد: البته در بخش جمع آوری زباله هم با پیمانکار جدید قراردادی بسته شده است تا پسماندهای جمع آوری شده از مبدأ تفکیک و سپس به مرکز دفن زباله محمدآباد منتقل شود.
طاهرخانی در ادامه به پروژه‌های بهسازی کمربندی نسیم شمال، توسعه رینگ جنوب شهر، پل ارنجک و کمربندی شرق اشاره کرد و گفت: این پروژه ها در دستور کار قرار دارد و تا سال آینده به نتایج خوبی در این زمینه می رسیم. بهسازی آسفالت مسیر نسیم شمال یکی از مطالبات جدی مردم استان است که به طول چهار و نیم کیلومتر با استفاده از جدیدترین فناوری های روز و برای نخستین بار در کشور در دست احیاست.
شهردار قزوین افزود: همچنین با نصب جی پی اس بر روی خودروهای شهرداری، خدمات دهی ۲۴ساعته آنها کنترل می شود.
جذب سرمایه گذار برای ساماندهی برخی از نقاط شهر قزوین از جمله بازار، خرید بیش از ۲۰میلیارد تومان تجهیزات برای ایستگاه های آتش نشانی شهر قزوین و رصد مشکلات ترافیکی با بیش از ۱۷۰دوربین در سطح شهر از دیگر موضوعاتی بود که شهردار قزوین به آنها اشاره کرد.

46

کد خبر 1443805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =