رئیس پلیس پیشگیری ناجا: ۲۵ هزار فقره زمین دولتی از متجاوزان پس گرفته شد

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی از رفع تعرض ۲۵ هزار و ۱۷۲ فقره اراضی دولتی به مساحت ۵ هزار و ۹۴ هکتار از اول امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی روز پنجشنبه افزود: حفظ بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی از دست سودجویان و زیاده خواهان همواره در دستور کار پلیس پیشگیری قرار دارد. هرگونه تعرض و تصرف اراضی، تجاوز به سرمایه های مردم است و پلیس پیشگیری با پایش شبانه روزی اجازه نخواهد داد متخلفان و متجاوزان به خواسته های نامشروع خود دست یابند.

وی افزود: اراضی و منابع طبیعی ارزش بسیار زیادی برای مردم و آبادانی کشور دارد بنابراین کوچکترین چشم پوشی ممکن است باعث دست درازی زیاده خواهان به انفال دولتی شود اما حضور موثر و مقتدرانه یگان های حفاظت این اجازه را به زیاده خواهان نخواهد داد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد» یگان های حفاظت از سازمان ملی زمین و مسکن، جنگل‌ها و امور اراضی از جمله یگان‌های ارزشی، پیشتاز و موفق در حراست از اراضی ملی و مردمی محسوب می شوند و  با تلاش ۶ ماهه کارکنان یگان های حفاظت در سراسر کشور سه هزار و ۱۱۵ فقره حکم قطعی قضایی به اجرا درآمده که نتیجه آن بازگشت بیش از ۴۳ هزار و ۹۶۰ میلیارد ریال به نفع مردم به خزانه کشور است.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی از ۲۵ هزار و ۱۷۲ فقره اراضی دولتی، منابع طبیعی و کشاورزی رفع تعرض شده که مساحت آن نزدیک به ۵ هزار و ۹۴ هکتار است، رفع تعرض شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ابلاغ هزار و ۳۱۹ فقره اوراق قضایی، تشکیل بیش از ۵۴ هزار فقره پرونده در خصوص تعرض به اراضی، دستگیری دو هزار و ۴۴۲ نفر از متعرضان به اراضی ملی، برگزاری کارگاه آموزشی ضابطان خاص برای کارکنان یگان های حفاظت با همکاری دستگاه قضایی را از دیگر اقدامات شاخص سه یگان حفاظت از سازمان ملی زمین و مسکن، جنگل ها و مراتع و آبخیزداری و امور اراضی در این مدت عنوان کرد.

سردار معصوم بیگی ادامه داد: اقدامات ارزشمند یگان‌های حفاظت زمان مشخصی ندارد چرا که زمین خواران درصدد سوءاستفاده از هر گونه فرصت هستند. حفاظت و حراست از سرمایه های کشور نیازمند عزم همگانی است، ضمن قدردانی از مردم که از ابتدای امسال بیش از ۶۹ هزار تخلف مرتبط با زمین خواری را به سامانه تلفن‌های گویای ۱۶۵۶ (ملی زمین و مسکن)، ۱۳۱ (امور اراضی) و ۱۵۰۴ (سازمان جنگل ها) اطلاع رسانی کرده اند از شهروندان درخواست می‌کنیم همچنان یار و یاور پلیس خدمتگزار در مقابله با زمین خواری، حفظ موهبت های الهی و سرمایه های ارزشمند کشور باشند.

47231
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1443907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =