رقص نمودارها به نفع بایدن است یا ترامپ؟/عکس

تازه ترین نمودارهای نظرسنجی انتخابات آمریکا منتشر شده که نشان می دهد رای الکترال کاندیدای دموکرات از کاندیدای جمهوریخواهان بالاتر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تازه‌ترین نمودارها از وضعیت انتخاباتی آمریکا منتشر شده که نشان میدهد از 23 سپتامبر تا 15 اکتبر جو بایدن نامزد دموکرات ها از ترامپ نامزد جمهوریخواهان بالاتر بوده است.

کانال توئیت پرس با انتشار نمودارها نوشت: فهرست و نتایج تمام نظرسنجی‌های انجام شده یک ماهه اخیر در آمریکا درباره بایدن و ترامپ نشان داد که تقریبا در تمامی نظرسنجی‌ها از 23 سپتامبر تا 15 اکتبر بایدن از ترامپ جلوتر بوده است.

همچنین در دیگر نمودار امار نظرسنجی الکترال که بسیار مهمتر از رای مردمی و شناور است، جوبایدن 216 رای الکترال دارد و ترامپ 125 رای الکترال.

در سیستم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مردم به نمایندگانی رای می‌دهند که آنها رای موسوم به الکترال خود را به نفع یکی از دو کاندید اصلی در روز مخصوص اعلام می‌کنند.

بدین ترتیب آرای الکترال است که برنده نهایی را مشخص کرده و ممکن است رای عمومی مردم مثلا به نفع بایدن باشد، اما رای الکترال و نهایی در صندوق به ترامپ داده شود.

در این سیستم برنده ریاست جمهوری نیاز به 270 رای الکترال دارد که تا اینجا بایدن 216 رای و ترامپ 125 رای دارد.

197 رای هنوز مشخص نیست، هرچند رای قاطع برای بایدن 118 رای الکترال و برای ترامپ نیز 63 رای {تا این لحظه} است.

این در حالی است که جدیدترین نمودار وضعیت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طبق نظرسنجی‌ها تا روز جمعه 16 اکتبر بایدن با اختلاف 8.9 از ترامپ جلوتر است.

البته روز جمعه بایدن کمی دچار بدشانسی شد و کمپین انتخاباتی ترامپ او را کمی به جلو راند.

در مجموع فعلا بایدن 51.2 و ترامپ 42.3 است و اگر امروز انتخابات سراسری برگزار شود، دموکراتها برنده می‌شوند.

310 310

کد خبر 1444351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  11 40
  ایران نباید در انتخابات امریکا بی طرف شود باید از بایدن حمایت کند و به رای دهندگان آمریکایی بقبولاند که ایران با بایدن بهتر میتواند کنار بیاید زیرا که چه بخواهیم چه نخواهیم فردای اعلام نتایج انتخاب مردم آمریکا تاثیرش را بر بازار ما خواهد گذاشت یا بازار سرمایه را تا آن زمان تقویت کنند
  • جواد IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
   30 1
   عزیزم قربان چشم های سیاهت بشم من اقتصاد ایران بیشترش از داخل داره لطمه میخوره اینقدر وطن فروش داریم که حاضرن هموطن خودشون با بدبختی زندگی کنن
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  52 3
  اتفاقا مادیگر نباید انتخابات ریاست جمهوری داشته باشیم همین که ریس جمهور آمریکا مشخص شد کافی است . آخه پیشترین تاثیر در اقتصاد ایران یک جمله ریس جمهور آمریکا دارد نه یک ساعت سخنرانی ریس جمهور ایران
 • IR ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  1 0
  در زمان اوباما وضعیت معیشت مردم بهتر نشد. بایدن حداکثر قسمت کوچکی از توافقات اوباما را با شرط مذاکرات مجدد برای تعهدات بیشتر ایران قبول کند. مشکل ما داخلی است نه خارجی.
 • IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  1 0
  حالا به روشنی مشخص شد که نقش امریکا در اقتصاد ایران چقدر تاثیر دارد و رابطه مستقیم به معیشت و اقتصاد ایران دارد پس بهتر یک بار برای همیشه یک توافق همیشگی و معتبر با امریکا بکنیم بیشتر از این به اقتصادمون اسیب نزنیم
 • حسن IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  1 0
  سلام همه منتظرند ببینند که برنده انتخابات آمریکا کیه ؟ برای مردم بدبخت و بیچاره ما چه فرقی می‌کنه . سیاست آنها در قبال ایران چندان فرقی ندارد سر مسوولین سلامت که هرکسی انتخاب بشه تاثیری بر زندگیشون نداره