حمله پیشکسوت پرسپولیس به علی کریمی: خودت پول شجاع را بده!

فارس نوشت: پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: تاکنون ندیده بودم باشگاهی به بزرگی پرسپولیس برای حفظ یک بازیکن بیانیه ای اینچنینی صادر کند.

مرتضی فنونی‌زاده درباره عملکرد باشگاه پرسپولیس برای حفظ نفراتی مثل شجاع خلیل‌زاده اظهار داشت: هر بازیکنی حق دارد به فکر منافع مالی‌اش باشد اما وقتی قراردادی را امضا می‌کند باید به مفاد آن قرارداد هم پایبند باشد. به صورت مثال اگر می‌گویند برای یک فصل فلان مقدار پول می‌گیری بازیکن باید تا پایان فصل اعتراضی به این موضوع نکند مگر اینکه هیأت مدیره تشخیص بدهد آپشن‌هایی را به این قرارداد اضافه کند. یعنی اگر بازیکن بتواند به تیم ملی دعوت شود یا میزان مشخصی گل بزند، مبلغی مشخص به قراردادش اضافه شود.

وی افزود: به نظر من مسئولان باشگاه پرسپولیس برای حفظ خلیل‌زاده شأن این باشگاه را رعایت نکردند. تاکنون ندیده بودم پرسپولیس برای حفظ یک بازیکن به این شکل بیانیه‌ صادر کند. تیم ما در دهه 60 نوزده جام آورد. در آن زمان امثال شجاع خلیل‌زاده و بشار رسن کجا بودند؟ بازیکنان نامی آمدند و رفتند و برای این تیم زحمت کشیدند. 60، 70 درصد آنها هم مجانی بازی کردند اما اینگونه رفتار کردن در شأن نام بزرگ پرسپولیس نیست.

پیشکسوت تیم پرسپولیس درباره اینکه مهدی رسول‌پناه مدتی قبل اعلام کرد اگر مبلغ قرارداد خلیل‌زاده افزایش یابد سایر بازیکنان این تیم واکنش نشان می‌دهند اما دو سه روز قبل در بیانیه باشگاه پرسپولیس آمده بود خلیل‌زاده درخواستی منطقی داشته توضیح داد: به مدیریت باشگاه کاری ندارم زیرا این افراد با یک نامه می‌آیند و با یک نامه می‌روند. نباید فردی که تنها پرسپولیس را دوست دارد بر مسند قدرت بنشیند. همانگونه که مدیر باید شأن باشگاه را حفظ کند بازیکن هم باید خویشتندار باشد. 

فنونی زاده افزود: پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده و اگر کسی دلش با تیم نیست برود. فرقی ندارد بشار باشد یا خلیل‌زاده. علی‌علیپور، علیرضا بیرانوند و مهدی ترابی سه بازیکن تأثیرگذار و ملی‌پوش بودند اما جدایی‌شان ضربه‌ای به تیم نزد بلکه با تدابیر یحیی گل‌محمدی و 5، 6 بازیکن جویای نامی که به تیم اضافه شدند، پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان رسید.

وی افزود: پیراهن پرسپولیس با ارزش است. رفتارهای مدیریت باشگاه این اجازه را به برخی بازیکنان می‌دهد که از موقعیت خود سوءاستفاده کنند درحالیکه بازیکن باید تابع قرارداد باشد و اگر بحثی هم دارد در چارچوب قانون آن را پیش ببرد. 

مدافع اسبق پرسپولیس درباره اینکه خیلی‌ها می‌گویند خلیل‌زاده با تماس علی کریمی حاضر شده در این تیم بماند گفت: در بطن ماجرا نیستم اما اگر علی کریمی شجاع را نگه داشته خودش هم پول این بازیکن را پرداخت کند. تکلیف مدیریت و سرمربی تیم چه می‌شود. هیچ جایگاه یک پیشکسوت حتی در سطح کریمی بازیکن را قسم نمی‌دهد که در پرسپولیس بمان. خلیل‌زاده هم نباشد مدافعانی مثل کنعانی‌زادگان، سیدجلال حسینی و یکی دو بازیکن امید کار را درمی‌آورند.

فنونی‌زاده در مورد موضع‌گیری برخی پیشکسوتان پرسپولیس مانند علی کریمی و مهرداد میناوند نسبت به افشین پیروانی گفت: اصلا موافق این موضوع نیستم و چنین بحثی خوشایند نیست. پیروانی با کریمی و میناوند هم‌بازی بوده و اگر آنها به جان هم بیفتند، چند پیشکسوت دیگر هم مقابل هم قرار می‌گیرند. تیم ما در آستانه فینال لیگ قهرمانان است و همه باید از پرسپولیس حمایت کرده و با اتحاد پشت شاگردان گل‌محمدی باشند. 

وی خاطرنشان کرد: نفراتی مثل خلیل‌زاده و رسن هم اگر دلشان با تیم نیست بروند. مگر قرار است ناصر محمدخانی یا علی پروین از پرسپولیس جدا شوند؟ دم شجاع و بشار گرم که عملکرد خوبی داشتند اما به جز بکن باوئر هیچ دفاع وسطی بهترین بازیکن تیم نمی‌شود. خود کنعانی‌زادگان ده تیم عوض کرد درنهایت به پرسپولیس برگشت. باید به مدیر باشگاه حق داد. اگر از رسول‌پناه تعریف کنیم برخی می‌گویند فنونی‌زاده دنبال پست است. وی طلب برانکو را پرداخت کرده و به بازیکنان هم پول زیادی داده است. پول اسپانسر و بازیکن هم باید به موقع به حساب باشگاه بیاید. 

پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد: در نهایت نظر آخر را می‌گویم. طبق صحبت‌های علی پروین هر کسی نمی‌تواند در پرسپولیس بماند با یک یا علی و خداحافظ از تیم جدا شود. البته باید به بازیکن هم تا جایی حق داد زیرا زندگی دارد و باید در مدتی که فوتبال بازی می‌کند از منابع مالی هم به نحو احسن استفاده کند. به نظر من پرسپولیس به دلیل  با حضور کنعانی‌زادگان و سیدجلال در صورت جدایی خلیل‌زاده دچار مشکل نمی‌شود. 

فنونی‌زاده درباره اظهارات اخیر پیام صادقیان علیه برادر خود گفت: این بچه در جایگاهی نیست که بخواهد با آقا مهدی کل‌کل کند. نمی‌دانم مقصر چه کسی است اما از برادر من سن و سالی گذشته و اگر بدانم پیام صادقیان مقصر است، خودم ورود کرده و وی را سرجایش می‌نشانم. همه از زندگی پیام باخبر هستند. هر چند از لحاظ فنی بازیکن خوبی بود اما گرفتار مسائل حاشیه‌ای شد. 

وی افزود: تلفن صادقیان را ندارم و نمی‌خواهم با او صحبت کنم اما به پیام تذکر می‌دهم اگر یکبار دیگر درباره برادر من و پیشکسوت فوتبال ایران اینگونه صحبت کند، با پیام مانند خودش برخورد خواهم کرد.

256 251

کد خبر 1444674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • همشهری IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  68 39
  جناب آقای فنونی زاده لطفا پرسپولیس را وارد حاشیه نکنید . آقای علی کریمی عزیز از اینکه به فکر تیم پرسپولیس هستی متشکریم عزت زیاد و طول عمرت پربرکت باد.
 • حسين IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  61 13
  حرف حق. آقاي شجاع يا هر عزيز ديگري از بازيكنان دوست داشتني پرسپوليس، اگر نمي خواهيد بمونيد، خدانگهدارتون
 • سیدمصطفی IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  39 52
  آقای فنونی زاده، آقای مثلا پیشکسوت، حرف زدن بلد نیستی، حرف نزدن هم بلد نیستی؟
 • مهاجر IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  40 16
  راست میگه بازیکن سالاری خوب نیست نگاه تیم رقیب بکنید نتیجش ببینید
 • هادی IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  33 66
  اگر در بطن ماجرا نیستی، پس در زمینه اسطوره ایران زمین علی آقا کریمی، سکوت کن
  • حسین IR ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
   3 0
   اسطوره آقای علی دایی هستش . علی کریمی برای پرسپولیس یا تیم ملی چه کار کرده که بهش میگید اسطوره ؟
 • علی IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  43 5
  حرف درستی زدی درباره مقابله با ناز و ادای بازیکنان و بازیکن سالاری. ضمنا حرف بدی هم نزده. یک جمله معمولی گفته به علی کریمی. هوادار لطفا کاسه داغ تر از آش نشو
 • الی IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  22 5
  تا پول بیت المال هست چرا از جیب خرج کنن ... ی بازیکن رو مجازی بزرگ میکنن که پول مفت بگیره ...این پول به شجاع بدن خودش از شدت شوق نابود میشه
 • امين IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  15 29
  كشتين شما ملتو با اين نسلتون ... دهه شصت ملت اينترنت و موبايل و كامپيوتر هم نداشتن پس الانم كه هست نبايد استفاده كنن ؟ شما پول نگرفتي الانم بازيكنا نبايد پول بگيرن ؟
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  26 17
  اقای فنونی زاده راست میگه دیگه نمونش علی پور دستش درد نکنه اما رفت ال کثیر اومد از اونم بهتر در ضمن علی کریمی بس کن دیگه شورشو دراورده با همه جنگ داره اینجوری بهت نمیگن خیلی کارت درسته تو که احترام چهار تا بزرگتر مثل علی دایی و پیروانی و زسول پناهو ... بلد نیستی نگه داری حاشیه درست نکن یادمون نرفته چطوری با اولین تلفن رفتی الاهلی پس لطفا هیس
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  21 3
  من با ایشان موافقم نباید بازیکن برای تیم تعیین تکلیف کند علی کریمی اسطوره دوست داشتنی تیم است ولی بیش از اندازه وارد حاشیه می شود مدیریت جدید هم پول برانکو را داده و قبل از محروم شدن بازیکن گرفته شاهکار کرده و زحماتشان قابل تقدیر است
 • GB ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  18 2
  مشکل اساسی ورزش و خصوصا فوتبال در ایران - پول - و مثلا حرفه ای بازی است. فساد و بی در و پیکری فوتبال با پول شروع شده و تا زمانی که به ورزش آماتوری برنگردیم (که اتفاقا بسیار با شرایط ایران مناسب تر است) این مشکلات برطرف نمی شوند. لباس پرسپولیس ارزش دارد!! لباس استقلال ارزش دارد؟ این حرف ها مال زمانی بود که بازیکن کارمند ساده ای بود که چند روز در هفته هم برای دلش در تیم فوتبال بازی می کرد. آن موقع عشق به پیراهن و باشگاه و مرام ها آن معنی داشت. پول هنگفت بی دلیل همه را شست و برد. بازیکنی که برای پول هر فصل سه تا تیم عوض می کند پیراهن آن باشگاه فقط پارچه ای بیش برایش نیست. آبی و قرمز و طلایی و گل منگلی و خال خال - چه فرقی دارند واقعا؟
 • گل آقا IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  29 4
  بنده هم به نوبه خودم به آقای فنونی زاده دست مریزاد میگم.آقا راست میگه بازیکنی که دلش با تیم نیست نباید جایی در تیم داشته باشه،بره به سلامت،زندگیشو تامین کنه،ولی حق نداره با دلخوشی ۴۰میلیون هوادار بازی کنه.اصلا قبل از پرسپولیس کجای فوتبال بودن الان برا تیم ادا در میارن...!
 • GB ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  27 25
  این بیچاره فکر می کنه توی حرف های کریمی عمل هم هست. کریمی فقط و فقط برای مطرح کردن خودش توی همه کارها دخالت می کنه. تمام. باور نمی کنید به نام کاربری اش نگاهی بیاندازید مثل مجیدی فقط عشق اینکه باز هم آنها را با صدای بلند نام ببرند برایشان اهمیت دارد و حالا که دیگر بازی نمی کنند راه دیگری نمی شناسند. بی کار٬ موبایل به دست٬ سلفی و بیانیه در کردن.
 • IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  0 0
  لازم نیست کسی از جیب بده. پول برای همه هست برای برانکو و شجاع و رسن و ... حتی تهش احتمالا چیزی بمونه بدن به شفر. به منم امروز گفتن برای آخر سال قراردادم تمدید نمیشه
 • پرسپولیس عشق است IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  1 1
  سلام بعضی نصیحت های پیشکسوتان از روی ارشاد و دلسوزی هست بعضی از روی مطرح کردن خود. آقای فنونی زاده کاملا درست گفتند هدف همه باید پیشرفت پرسپولیس باشه. هرکی دلش با تیم نیست برود عزت و شرف و تعصب و عشق به تیم از همه چیز برامون مهمتره. پرسپولیس انقد بزرگه که با ذخیره هاش هم نتیجه میگیره این شعار نیست ثابت شدست. هرکی جلوی پیشرفت پرسپولیس مانع ایجاد کنه از نظر من خائنه.اقای کریمی شما بزرگید ولی حق ندارید به آقای پیروانی که درحال حاضر سهم زیادی در موفقیت تیم داشته توهین کنید یا هرچی. بزارید تیم بدون حاشیه پیش برود. خارج از گود صحبت نکنید جامعه را متشنج نکنید درب باشگاه که به روی شما بازه لطفا پیشنهادات و انتقادات خود را حضوری به هیئت مدیره تقدیم کنید. اظهار نظر تند و انتقادی در شبکه های اجتماعی آن هم زمانی که تیم موفق هست، اسمش سنگ اندازیه. والسلام