رونمایی دستگاه «تست هورمون» در جهاد دانشگاهی قزوین

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی قزوین گفت: دستگاه تست هورمون قابلیت انجام بیش از ۶۰نوع تست را دارد و در تشخیص بیماری‌های مختلف به ویژه مشکلات حوزه باروری کمک می کند که به همت خیرین کشوری در جهاد دانشگاهی قزوین آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه محمدبیگی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی قزوین در جریان بازدید از مرکز درمان جهاد دانشگاهی، گفت: در شروع کار به‌عنوان نماینده مجلس تلاش کردیم در حوزه درمان استان قزوین اقدامات ویژه‌ای صورت بگیرد، در همین راستا طی نشستی با مجمع خیرین کشور و استان نیازهای درمانی قزوین را احصا کردیم.
محمدبیگی افزود: لیست موارد مورد نیاز به مجمع خیرین کشور ارسال شد و با همت خیرین کشوری و استانی توانستیم دستگاه تست هورمون تمام اتوماتیک تهیه کنیم و این دستگاه در اختیار جهاد دانشگاهی قزوین قرار گرفت.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ارزش این دستگاه در زمان تهیه ۸ میلیارد ریال بود که هم‌اکنون با توجه به افزایش قیمت‌های موجود می‌توان گفت ارزش فعلی دستگاه ۲۹میلیارد ریال است.
او بیان کرد: پیش‌ازاین یک نمونه از این دستگاه در استان قزوین موجود بود، دستگاه مذکور این قابلیت را دارد که در هر ساعت ۵۰۰تست هورمونی را بررسی و طی نیم ساعت پاسخ بدهد.
محمدبیگی یادآورشد: دستگاه تست هورمون قابلیت انجام بیش از ۶۰نوع تست را دارد و در تشخیص بیماری‌های مختلف به ویژه مشکلات حوزه باروری کمک کند، درواقع این دستگاه در بحث ناباروری دارای اهمیت بسیاری است.
او افزود: با توجه به‌سرعت کار دستگاه زمان پاسخگویی به حداقل می‌رسد از طرفی با توجه به خدمات ارزان قیمت جهاد دانشگاهی قیمت تمام شده تست برای آزمایش دهندگان کاهش پیدا می‌کند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: جهاد دانشگاهی سرعت خوبی در ارائه عملکرد دارد و تلاش کرده است که دسترسی مردم به خدمات آزمایشگاهی را تسهیل کند، با توجه به پویایی که در جهاد دانشگاهی وجود دارد خیرین تمایل دارند به این حوزه کمک کنند.
محمدبیگی بیان کرد: امیدواریم در آینده شاهد مشارکت بیشتر خیرین در حوزه ناباروری و توسعه تجهیزات مربوط به آن باشیم، با شناخت خدمات مورد نیاز می‌توانیم از ظرفیت بیشتر خیرین استانی و کشوری استفاده کنیم.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی قزوین یادآور شد: مسئول دانشگاه علوم پزشکی قزوین حمایت خوبی از جهاد دانشگاهی دارد، امیدواریم سایر مسئولان استانی نیز از این نهاد فعال، پویا و به روز حمایت بیشتری داشته باشند.

46

کد خبر 1444767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =