سردار امیری: ۳۶ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در همدان منهدم شد

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: ۲۶۴۱ عامل قاچاق، تهیه و توزیع‌ موادمخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در استان همدان دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سردار سلمان امیری فرا در جمع خبرنگاران گفت: پنج هزار و ۲۲۰ عملیات برای برخورد با قاچاقچیان موادمخدر در این استان اجرا شد که منجر به کشف چهارتُن و ۸۳ کیلوگرم انواع موادمخدر در این استان و رشد ۲۲ درصدی کشفیات نسبت به زمان مشابه سال گذشته شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان خاطرنشان کرد: مهمترین اولویت پلیس در سالجاری ارتقای معرفت دینی، روحیه ولایتمداری و جهادی همراه با تعالی رفتار، ارتقا خدمات معیشتی کارکنان، تقویت و اشراف بر باندهای اطلاعاتی، توسعه  و تقویت یگان های رزمی و عملیاتی، ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات انتظامی و پیشگیری است.

سردار امیری افزود: همچنین ارتقای اقدامات مقابله ای با قاچاقچیان کالا و ارز، کالاهای ممنوعه، موامخدر، سلاح و مهمات، مبارزه قاطعانه با جرائم خشن در حوزه سرقت و اراذل و اوباش، کاهش سوانح فوتی و ارتقای فرهنگ ترافیک و توسعه فناوری برای تحقق پلیس هوشمند از دیگر اولویت ها است.

وی اظهارداشت: معاونت عملیات انتظامی استان همدان از ابتدای سالجاری تاکنون چهارهزار و ۷۷۲ طرح عملیاتی، موضوعی، حجمی و منطقه ای انجام داده است.

فرمانده انتظامی استان همدان اضافه کرد: در این مدت زمان ۶۱۸ هزار و ۴۵ تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ برقرار شده که نسبت به سال قبل ۶ درصد افزایش داشته است همچنین ۲۲۳ هزار و ۹۶۳ مورد از این تماس‌ها عملیاتی بوده که تماسهای منجر به عملیات ۱۶ درصد افزایش داشته است.

سردار امیری گفت: پلیس پیشگیری اقدام به ساماندهی پنج هزار و ۴۰ شبگرد، نگهبان محله و سرایدر کرده همچنین ابلاغ بیش از ۱۰۳ هزار و ۶۲۵ اوراق قضایی و پنج هزار و ۳۴۸ مورد بازدید از اماکن حساس تجاری شامل بانک‌ها و طلافروشی دیگر مکان‌های در معرض آسیب صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی استان همدان اظهار داشت: پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این استان هم از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۰۱ تن از اراذل و اوباش را شناسایی و دستگیر کرده است.

سردار امیری ادامه داد: ۴۲۲ فقره گزارش در دفتر نظارت همگانی ۱۹۷ دریافت شده که ۲۷ درصد تماس ها قابل رسیدگی بودند همچنین ۴۵ درصد از تماس ها انتقاد از عملکرد، ۲ درصد شکایت از همکاران انتظامی، ۳۳ درصد تقدیر و تشکر و مابقی برای دریافت مشاوره بوده است.

وی ادامه داد: پلیس آگاهی همدان با انهدام ۲۸ باند سرقت یک هزار و ۳۳۴ سارق را دستگیر شکرد که از این تعداد ۱۸۷ تن، سارقان حرفه‌ای و سابقه دار بودند.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه جرائم خشن ۳۵ درصد کاهش داشته است اظهار داشت: ۲۵۶ عملیات برای کشف کالای قاچاق، چهار فقره برای کشف کالای سازمان یافته صورت گرفته است که در مجموع ۲ هزار و ۳۹۸ قاچاقچی دستگیر و ۱۵۲ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شد.

سردار امیری بیان کرد: ۲ هزار و ۶۵ فقره پرونده مربوط به کالای قاچاق از ابتدای سالجاری تاکنون در پلیس آگاهی تشکیل شده که  ارزش ۲۶۳ فقره از این تعداد بیش از ۱۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی گفت: پلیس فتا یک هزار و ۶۶۲ سایت مجرمانه را از ابتدای سالجاری تاکنون شناسایی کرده که در این ارتباط ۵۸۲ فقره پرونده تشکیل شده که ۲۲ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان همدان اظهار داشت: ۱۳۳ مجرم اینترنتی دستگیر شدند که دراین باره ۳۷ درصد کاهش داشته ایم و بالاترین موضوعات مجرمانه به ترتیب حوزه مالی و برداشت غیر مجاز با ۳۵، کلاهبرداری اینترنتی با ۳۴ درصد، مزاحمت اینترنتی ۹ درصد و سایر جرائم ۲۲ درصد است.

سردار امیری ادامه داد: مجموع فوتی سوانح در مسیرهای درون و برونشهری ۳۸ درصد کاهش داشته است که یکی از علل ان را می توان شیوع کرونا و کاهش مسافرت ها و از سوی دیگر اقدامات خوب زیر ساختی صورت گرفته دانست.

وی افزود: ۸۰.۴ درصد تصادف‌ها در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد که مهمترین علت آن رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی و پرهیز از استراحت به علت نزدیک شدن به محل سکونت است.

48

کد خبر 1444775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =