مجید ابهری در کافه خبر می گوید: چون در پیشگیری ضعیف بوده ایم، مقابله کاری از پیش نمی برد. برخورد قهرآمیز جایی مفید است که امکانات بعدی و قبلی ابتلا به مواد مخدر وجود داشته باشد.

این رفتارشناس در نشست بررسی ابتلا به مواد مخدر امروز توضیح داد: "ستاد مبارزه با مواد مخدر باید مراکز ترک اعتیاد را ساماندهی کنند. هر عطار و بقال و لوس آنجلسیها داروی ترک برای ما تهیه می کنند. 98 درصد از داروهای ترک مواد مخدر، محرک هستند و آمفتامین دارند. هر کسی از راه رسیده شده است ترک اعتیاد دهنده، با سگ درمانی و کتک درمانی می خواهند معتادان را درمان کنند."

وی درباره بخشهای دیگری از آسیبهای ناشی از ترکهای اشتباه افزود: "به برخی دکترهایی که مراکز ترک اعتیاد دارند، قرصهای متادون می دهند، ولی آنها می روند در بازار آزاد به معتادان می فروشند. بچه های مردم را در کمپها به گروگان می گیرند."
این استاد دانشگاه پیشنهاد داد: "تقویت اجتماعی و فرهنگی، کار رسانه ها و جامعه شناسان است. دور کردن وسایل جرم از دسترس مردم، گران کردن اشتیاق به جرم را باید دستگاه های قانونی و قضایی انجام دهند. سیستم ترک مواد مخدر صنعتی جدید، کاملا متفاوت از مواد مخدر سنتی است و باید درباره آن آموزشهای فنی و پژوهشهای جدید انجام گیرد."

44/133

کد خبر 144490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =