بیداد کمبود تخت بیمارستانی و افزایش مرگ و میر بیماران کرونایی در تهران

فارس نوشت: معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه میزان مرگ و میر بیماران کرونایی در استان تهران بسیار بالاست، گفت:‌بیماران غیر اورژانسی به مراکز سرپایی مراجعه کنند.

نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در پاسخ به این پرسش که «اکنون وضعیت مراکز درمانی استان تهران در درمان بیماران کرونایی چگونه است؟»، اظهار داشت: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان تهران به بیش از ۵۵۰۰ بیمار رسیده است؛ به طوری که در ۲۴ ساعته گذشته نزدیک به ۸۰۰  بیمار  جدید بستری داشتیم.

وی با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر بیماران کرونایی در استان تهران بسیار بالاست، ادامه داد: تنها کاری که اکنون انجام داده‌ایم، افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی در تمام گروه‌های مختلف در استان تهران است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با تأکید بر افزایش و تشدید نظارتها بر مراکز درمانی استان تهران، بیان داشت: عمدتا بحث مهم ما اکسیژن رسانی است؛ همچنین اینکه پروتکل‌ها و خط مشی درمانی درست انجام می‌شود.

توکلی در پاسخ به این پرسش که «چرا برخی بیماران مبتلا به کرونا در خصوص بستری و پذیرش دچار مشکل هستند؟»،گفت: بله، متاسفانه این مشکل وجود دارد و مقداری در تخت بیمارستانی با محدودیت روبرو هستیم؛ البته برنامه ریزی می‌کنیم تا تخت‌ها را در سیستم نرم افزاری، یکپارچه و هماهنگ کنیم.

وی اضافه کرد: قصد داریم با راه اندازی سامانه‌ای، مردم بتوانند در جریان بیمارستان‌هایی که ظرفیت پذیرش و تخت خالی دارند، قرار گیرند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1445143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =