محمد حسین صفار هرندی گفت:انتشار خبر کنار رفتن حجت الاسلام مصلحی یک اقدام خبری شتابزده و مسئله دار عناصری است که ما باید نگران حضور آنها در جایگاه های حساس نظام باشیم.

 در ادامه اهم اظهارات وزیر پیشین ارشاد و معاون فرهنگی فرمانده سپاه را به نقل از جهان بخوانید:

*انتشار خبر کنار رفتن حجت الاسلام مصلحی یک اقدام خبری شتابزده بود. انتشار این خبر محصول عملکرد شتابزده و مسئله دار عناصری است که ما باید همیشه نگران حضور آنها در جایگاه های حساس نظام باشیم.

*من جریانی را می بینم که در اطلاع رسانی های خود از دولت بر یک عملکرد غلط پافشاری می کنند.

*اگر بخواهیم خیلی حسن ظن به خرج بدهیم باید بگوییم که این افراد ناآگاه و بی اطلاع هستند.

*حجت الاسلام مصلحی از صبح امروز در دفترشان حضور یافته اند. به نظر من صراحت کلام رهبری در عدم برکناری حجت الاسلام مصلحی چه در گذشته و چه در مورد اخیر به هیچ وجه قابل حمل به توجیهاتی نظیر "مولوی و ارشادی" نیست زیرا بنده اطلاع دارم که نامه معظم له به رئیس جمهور رسیده است.

*در سطوح بالای نظام و تصمیمات کلان باید هر اقدامی، سنجیده و مطابق با اصول باشد، برای ما ملاک سنجش و تراز تعیین کننده درستی امور، ولایت فقیه است.

* در نظام اعتقادی ما، ولی فقیه به عنوان نایب امام عصر(عج) شناخته می شود و مطابق قانون اساسی نیز بالاترین جایگاه را در نظام دارد و بنا براین در مقولات مختلف، نظر ایشان همواره فصل الخطاب است.

*این مسئله یک حقیقت شناخته شده و خدشه ناپذیر است.گمان من این است که همه کسانیکه در چارچوب نظام فعالیت می کنند با این گزاره هیچ مشکلی ندارند و اتفاقات بعضا ناخوشایندی که رخ می دهد ناشی از برداشت ها و برآوردهای نادرستی است که یا در مقدمات یک قضیه صورت می گیرد و یا در مسائل بعدی و پیرامونی آن.

*این اتفاقات (ماجرای وزیر اطلاعات) دستمایه درس های بزرگی برای آینده است و امیدواریم عناصری که شایستگی تصدی جایگاه های نزدیک به رئیس جمهور را ندارند، از کنار ایشان رانده شوند.

/3028

 

کد خبر 144521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۲/۱۷
    0 0
    درود بر دكتر احمدي نژاد