شهرک های صنعتی استان اردبیل مشکل تامین  آب ندارند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: برای شهرک‌های صنعتی، تاکنون ۲۱۰ لیتر بر ثانیه آب تامین شده است که تقریبا در اکثر شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، مشکلی از نظر تامین آب واحدهای تولیدی نداریم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، محمد اهلی در جریان بازدید از شهرک صنعتی اردبیل ۲ اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع آب استان اردبیل، تامین آب صنایع از اولویت‌های اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی است که به همین منظور تخصیص آب مورد نیاز صنایع از برنامه‌های اصلی مسؤولان استانی است و تاکنون ۲۱۰ لیتر بر ثانیه آب تامین شده است که تقریبا در اکثر شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، مشکلی از نظر تامین آب واحدهای تولیدی نداریم.

وی افزود: در چند شهرک صنعتی در تامین آب واحدهای صنعتی در مضیقه هستیم که با همکاری سازمان‌های مربوطه و با مساعدت مسؤولان استانی، این مشکل در حال برطرف شدن است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تامین آب برای نواحی صنعتی جدید را از جمله برنامه‌های این شرکت برای حضور سرمایه‌گذاران در این نواحی برشمرد و تصریح کرد: در سال جدید، میزان ۷ لیتر بر ثانیه به ظرفیت آب شهرک‌های صنعتی اضافه شد که برنامه‌های آتی این شرکت بر مبنای تامین آب واحدهای صنعتی ادامه خواهد داشت.

وی احداث تصفیه خانه‌های صنعتی در شهرک‌های صنعتی را گام موثری برای کاهش آلایندگی زیست محیطی صنایع و همچنین تامین آب مورد نیاز فضای سبز شهرک‌های صنعتی دانست و بیان کرد: یکی از منابعی که می‌توان برای آبیاری فضای سبز شهرک‌های صنعتی استفاده کرد، پساب خروجی تصفیه خانه‌ها است که بدین منظور استفاده از پساب خروجی برای آبیاری فضای سبز شهرک صنعتی اردبیل در اولویت برنامه‌های کاری شرکت شهرک‌های صنعتی قرار دارد.

اهلی اظهار داشت: از دیگر کارهای انجام شده برای کاهش مصرف آب در شهرک‌های صنعتی، تامین زیرساخت‌های لازم برای آبیاری تحت فشار و قطره‌ای فضای سبز و نصب کنتورهای حجمی در خروجی مخازن آب شهرک‌های صنعتی است.

وی گفت: نصب کنتورهای حجمی در خروجی مخازن آب با هدف مصرف بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب انجام می‌شود که تاکنون این کنتورها در سه شهرک صنعتی استان عملیاتی شده است.

48 

کد خبر 1445210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =