رفتار شورای نگهبان در قبال اصلاح طلبان تغییر می‌کند؟

آذر منصوری قائم مقام حزب اتحاد ملت معتقد است که شورای نگهبان در آستانه انتخابات سال ۱۴۰۰ در قبال جریان اصلاحات تغییر رویه نخواهد داد.

آذر منصوری قائم مقام حزب اتحاد ملت در بخشی از گفتگوی خود با خبرآنلاین به سوالی در خصوص احتمال تغییر رویه شورای نگهبان در قبال اصلاح طلبان در آستانه انتخابات سال ۱۴۰۰ پاسخ داد.

در همین رابطه بخوانید؛

رایزنی اصلاح طلبان برای رسیدن به کاندیدای مشترک در انتخابات ۱۴۰۰ وی در مواجهه با این پرسش که آیا می توان به یک سلسله گشایش از سوی بخش‌هایی از حاکمیت مثل شورای نگهبان برای کنش سیاسی جدی اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده امیدوار بود؟، اظهار کرد: در حال حاضر هیچ چشم انداز روشنی که حاکی از تغییر رفتار شورای نگهبان باشد به چشم‌ نمی خورد.

قائم مقام حزب اتحاد ملت تأکید کرد: به نظر می آید اراده غالب از سوی شورای نگهبان و بخش‌هایی از حاکمیت تکرار همان رفتاری باشد که در انتخابات ۹۸ اتفاق افتاد.

منصوری گفت: طبعا این گشایش اگر حتی محدود و منحصر به انتخابات هم باشد، نمی توان با قاطعیت گفت که می تواند موجب مشارکت گسترده مردم در انتخابات شود. این تغییر رفتار مجموعه ای از اقدامات را باید در بر بگیرد تا انگیزه مشارکت در مردم بالا برود.

۲۷۲۱۹

کد خبر 1445333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =