سرمایه‌گذاری۳۰کشور در استان قزوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: سرمایه‌گذارانی از ۳۰کشور دنیا تاکنون در زمینه‌های مختلف صنعتی و کشاورزی در این استان حضور داشته و اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عیسی قبادی، معاون اقتصادی استاندار قزوین در دیدار با اعضای هیات دولتی که از استان بومت کشور کنیا به قزوین سفر کرده اند، اظهار کرد: نزدیکی به تهران، داشتن موقعیت ارتباطی بین ۱۲استان و وجود زیرساخت های صنعتی قابل توجه، قزوین را به عنوان استانی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده است.
قبادی اظهار کرد: قزوین از قابلیت های صنعتی بالایی برخوردار است و نخستین شهر صنعتی ایران در این استان ایجاد شده و در حال حاضر نیز دارای ۲۰شهرک و ناحیه صنعتی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین همچنین گفت: قزوین قطب تولید شیشه، کاشی و سرامیک و مواد شوینده در ایران است و در این محصولات ظرفیت صادراتی بالایی دارد که می تواند مورد توجه سرمایه گذاران کنیایی قرار بگیرد.
قبادی همچنین گفت: قزوین در زمینه کشاورزی نیز استعدادهای بالایی دارد و قطب تولید شیر،تخم مرغ،انگور و کشمش و زیتون در ایران است.
این مقام مسئول گفت: قزوین همچنین از پیشینه فرهنگی غنی برخوردار است و در دوره صفویه بیش از نیم قرن پایتخت ایران بوده و امروز با برخورداری از صدها اثر تاریخی و طبیعی از استان های جذاب ایران در حوزه گردشگری است.
قبادی افزود: قزوین همچنین با داشتن بیش از ۱۰۰هزار دانشجو یک استان علمی و دانشگاهی محسوب می شود و با برخورداری از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) از نقاط مختلف دنیا دارای دانشجو است.

معاون اقتصادی استاندار با بیان اینکه قزوین می تواند در زمینه های مختلف با استان بوکت کنیا به ویژه کشاورزی روابط ایجاد کند، گفت: امیدواریم سفر هیات دولتی کنیا به ایران و قزوین به تعمیق و گسترش روابط بین ۲کشور بیانجامد.

46

کد خبر 1445593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =