۰ نفر
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
توزیع ۳۶۰ تن مرغ منجمد در بازار استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به منظور تنظیم بازار و کاهش قیمت گوشت مرغ، ۳۶۰ تن از ذخایر مرغ منجمد استان را در روزهای آینده با اولویت اقشار کم درآمد توزیع خواهیم کرد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «اسفندیار حسنی مقدم» افزود: امیدواریم با این اقدامات قیمت‌ها شیب نزولی بگیرد و شاهد کاهش حداقل دو هزار تومانی قیمت گوشت مرغ باشیم و گوشت مرغ با قیمت ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی اظهار کرد: برای قیمت گذاری باید تمام زنجیره تولید مرغ را در نظر بگیریم که شامل مرغدار، متولی کشتارگاه و خرده فروش می‌شود.

حسنی مقدم عنوان کرد: هزینه‌های تولید را که حساب کرده ایم به این عدد رسیده ایم که یک کیلوگرم مرغ برای مرغدار به منظور فروش درب مرغداری ۱۴ هزار تومان حداکثر باید باشد، برای کشتارگاه که باید کشتار کند و تحویل خرده فروش بدهد ۱۸ هزار تومان و برای خرده فروش ۲۰ هزار تومان باید باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: البته این عدد در صورتی است که کل نهاده مورد نیاز مرغدار را به شکل دولتی در اختیار مرغداران قرار دهیم.

وی ادامه داد: یک مرغ براری پرورش در طول دوره ۴۰ تا ۴۵ روزه یک و نیم کیلو کنجاله سویا و ۳.۵ کیلو ذرت مصرف می‌کند که ذرت مورد نیاز مرغداران به صورت ۱۰۰ درصد دولتی است.

حسنی مقدم بیان کرد: به خاطر شرایط تحریم و عدم تأمین به موقع ارز میزان کنجاله سویا تأمینی برای مرغداران، را به شکل ۵۰ درصدی توانسته ایم با ارز دولتی تهیه کنیم و با توجه به این کاستی شاید دو هزار تومان منطقی باشد به قیمت مرغ اضافه شود.

حسنی مقدم عنوان کرد: امیدواریم با اقدامات ستاد تنظیم بازار، گوشت مرغ با قیمت ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد.

46

کد خبر 1445801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =