برگزاری هرگونه مراسم جشن و عروسی به منزله ی برگزاری جشن کرونا محسوب می شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: هرساله پس از اتمام ماه های محرم و صفر شاهد برگزاری مراسم های جشن عروسی و عقد هستیم، اما امسال کاملا شرایط متفاوت است و برگزاری هرگونه مراسم دورهمی، جشن عقد، عروسی و تولد به معنای برگزاری جشن کرونا محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ؛ دکتر فریدون رحمانی در گفت و گوی بخش خبری ۲۰ مرکز چهارمحال و بختیاری به تشریح آخرین وضعیت بیماری کووید_۱۹ در استان و سیر صعودی بیماری و افزایش مراجعات به مراکز درمانی پرداخت.
وی تصریح کرد: همچنان روند شیوع بیماری کرونا پیش رونده و افزاینده می باشد و علامتی مبنی بر کاهش بار بیماری دیده نمی شود.
به گفته وی، علی رغم رعایت پروتکل های بهداشتی، بویژه استفاده از ماسک همچنان شاهد جولان ویروس منحوس کرونا هستیم.
دکتر رحمانی با بیان اینکه، به دلیل تکمیل ظرفیت مرکز آموزشی درمانی هاجر (س) شهرکرد طی روزهای اخیر، از ظرفیت بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) فرخشهر استفاده شده است افزود: در صورت تداوم این روند برای بستری بیماران مبتلا به کرونا از هفته های آتی شاید مجبور به استفاده از مراکز غیر درمانی شویم.
وی همچنین متذکر شد، حداقل در هر مراسم ۲تا ۳بیمار مبتلا به کرونا و ناقل این بیماری وجود دارد که می تواند موجب انتقال بیماری به کل شرکت کنندگان در این مراسم شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با ابراز تاسف از اینکه بیماری وارد چرخش خانوادگی شده است افزود: تشکیل هرگونه مراسم می تواند موجب تشدید و تسریع روند گسترش بیماری کرونا شود.

46

کد خبر 1445882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =