شهادت مرزبان هرمزگانی در درگیری با قاچاقچیان سوخت/ عکس

ایلنا نوشت: فرمانده مرزبانی استان هرمزگان گفت: در درگیری مرزبانان پایگاه دریابانی شهرستان میناب با قاچاقچیان سوخت یکی از مرزبانان هرمزگانی به شهادت رسید.

سردار حسین دهکی گفت: بامداد امروز در درگیری مرزبانان پایگاه دریابانی میناب در سواحل گروگ با قاچاقچیان سوخت یکی از مرزبانان این شهرستان به نام ستوان سوم محمد احمدی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سردار دهکی افزود: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، احشام و سوخت اکیپ گشت دریایی پایگاه دریابانی میناب حین گشت زنی در روبروی ساحل گروگ در فاصله یک مایلی ساحل با تعداد زیادی شناور حامل سوخت قاچاق که به صورت گروهی درحال حرکت به سمت نوار مرزی بوده برخورد می‌کنند.

وی گفت: مرزبانان با مشاهده قاچاقچیان دستور توقف به شناورها را دادند، اما یک فروند از شناورهای متعلق به قاچاقچیان با نیت صدمه زدن به شناور سازمانی و جان پرسنل به ماموران مرزبانی حمله ور شد که بر اثر برخورد شناور قاچاقچیان با شناور سازمانی، یکی از مرزبانان به نام ستوان سوم محمد احمدی سکل به دلیل برخورد شدید با شناور از ناحیه سر و کتف سمت چپ دچار جراحت و خون ریزی شد.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان افزود: مرزبان مصدوم شده بلافاصله به اسکله سیریک اعزام و با هماهنگی‌های انجام شده توسط اورژانس ١١٥ جهت مداوا به بیمارستان شهرستان سیریک منتقل شد، اما با وجود تلاش کادر بیمارستان، این مرزبان شجاع و خدوم هرمزگان به درجه رفیع شهادت رسید.

سردار دهکی با اشاره به اینکه شناور مهاجم از محل متواری شده است، گفت:تلاش ماموران برای دستگیری عاملان این حادثه ادامه دارد.

روز جمعه ۲۵ مهر نیز در درگیری قاچاقچیان سوخت با مرزبانان پایگاه دریابانی قشم، ستوان دوم اصغر سالارپور به شهادت رسید.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1445961

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =