عکس‌های هیلدا نجات حئیم در نمایشگاه «خط‌ها می‌آفرینند»

هیلدا نجات حئیم، آثار یک مجموعه عکاسی خود را با موضوع خط در فضای شهری به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بیست و هفت تابلوی عکاسی، اثر هیلدا نجات حئیم، در گالری گل‌های داودی به نمایش درآمده است.

این هنرمند که متولد ۱۳۶۸ و فارغ‌التحصیل نقاشی از دانشگاه علم و فرهنگ است، درخصوص موضوع این مجموعه می‌گوید: «خط‌ها می‌آفرینند، کرکره مغازه‌ها، سایه‌های افتان غروبی در پاییز، کفپوش‌های یک پاساژ، میله پنجره‌ها یا... همه از این قبیل‌اند. زمانی موضوع خط برایم جالب شد که حس کردم مبانی سواد بصری را می‌توانم در فضای شهری دنبال کنم. یعنی هنگام قدم زدن، خط‌ها به عنوان ساده‌ترین عناصر برایم جذابیت داشت و دریافتم که دروس تئوری ما در نقاشی، نه تنها در کتاب‌ها، بلکه در اطراف ما نیز واقعیت پیدا می‌کنند. مجموعه حاضر را از بین بیش از ۵۰ اثر و با مشورت استادهایم انتخاب کردم و به این تعداد کاهش دادم.»

وی با عنوان این که عکاسی، هنری مستقل است، آن را دارای ارتباط استواری با رشته‌های دیگر بصری مانند نقاشی خوانده و می‌گوید: «امتیاز عکاسی این است که در لحظه‌ای خاص می‌توان یک برش از طبیعت -مثل سایه‌ها و نور روی دیوار، درها و زمین- داشت. برای همین عکاسی، مدیوم مهمی برای هنرمندان است چون سریع‌ترین برش را به ما می‌دهد. اولویت من این بوده که قدم به قدم پیش بروم تا سلیقه خودم را در عکاسی پیدا کنم و از تجربه‌ محض سوژه‌ها خارج شوم.»

در این نمایشگاه، تمامی آثار با محوریت خط‌ ارائه شده‌اند و عنوان «خط‌ها می‌آفرینند» به شکلی واضح به موضوع خط‌ها و توازن و تعادل حاصل از همگونی آن‌ها پرداخته است.

این هنرمند تاکنون در ده نمایشگاه گروهی عکاسی و نقاشی شرکت داشته است و این نخستین نمایشگاه انفرادی او به شمار می‌آید.

علاقه‌مندان می‌توانند تا هفتم آبان‌ (ساعت ۱۶ تا ۱۹) با رعایت پروتکل‌های ضروری بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی، از این نمایشگاه بازدید کنند.

۵۷۵۷

کد خبر 1446153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =