صادرات یک هزار تنی  "پای مرغ" از کوهدشت

مدیرکل دامپزشکی لرستان از صادرات "پای مرغ" از کوهدشت به کشورهای جنوب شرق آسیا خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «مصطفی زبردست پور» افزود:

از ابتدای امسال تاکنون مقدار یک هزار  و ۲۶۶ تن پای مرغ از مبدا لرستان شهرستان کوهدشت به کشورهای جنوب شرق آسیا با اولویت ویتنام، هنگ کنگ و میانمار صادر شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کشورهای مقصد صادرات، دارای استانداردهای خاصی برای واردات هستند در حال حاضر یک مرکز فرآوری و بسته بندی پای مرغ با ۶۰ نفر پرسنل در شهرستان کوهدشت در حال فعالیت است و ما امیدواریم با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان، از این فرصت برای سرمایه گذاری و افزایش واحدهای صنعتی و توسعه آن در استان استفاده شود.

مدیرکل دامپزشکی لرستان بیان کرد: پای مرغ به منظور تولید محصولات دارویی و غذایی به کشورهای آسیای جنوب شرقی صادر می‌شود، طبق تحقیقات انجام شده این محصول حاوی بسیاری از پروتئین‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و حیاتی بوده که در بسیاری از کشورها از جمله چین مورد استقبال مردم است.

زیردست پور اظهار کرد: نظر به تعداد فراوان تولید کنندگان مرغ در لرستان، کمیت و کیفیت بالای این محصول و عدم مصرف داخلی قابل توجه، صادرات آن یکی از پتانسیل‌های این استان محسوب می‌شود و می‌تواند ارزش افزوده قابل توجهی را عاید تولیدکنندگان داخلی کند.

46

کد خبر 1446302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =