سهم ۶۹۰ میلیارد تومانی دستگاههای استان از درآمدهای مالیاتی

استاندار لرستان گفت: سهم دستگاههای اجرایی استان برای درآمدهای مالیاتی در سال جاری۶۹۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، « سیدموسی خادمی» افزود: این رقم باید به صورت مالیات، از فعالیت های مربوط به دستگاه‌های اجرایی استان به واسطه ارائه خدمت به مردم کسب شود.

خادمی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی موظف هستند با در نظر گرفتن شرایط مردم و اقشار آسیب دیده از کرونا، کسب سهم درآمدی از طریق مالیات ها را محقق کنند.

وی بیان کرد: سهم ۹ درصدی از فروش کالا و خدمات که فروشندگان از مشتریان دریافت می کنند باید به حساب خزانه دولت واریز شود اما برخی اصناف این هزینه را از مردم دریافت ولی از پرداخت آن به خزانه دولت خودداری می کنند که به دنبال شناسایی این افراد و واریز این مبالغ به حساب دولت هستیم.

خادمی اظهار داشت: مبالغ اخذ شده در قالب مالیات و واریز آن به حساب دولت به عنوان پشتوانه ای مالی برای انجام عمران و آبادانی در استان هزینه می شود.

 وی بیان کرد: سال جاری به دلیل محدودیت هایی که در بودجه دولت وجود دارد، مصوبه ای به استان ها اعلام شد که بر اساس آن تخصیص اعتبارات برای امور عمرانی و حقوق کارکنان دولت، منوط به تحقق درآمدها از طریق مالیات اخذ شده در استان ها می‌شود.

استاندار لرستان گفت: نیمه نخست امسال تا حدودی این سهم کسب شده اما اعتباری که در نیمه دوم سال به استان اختصاص می یابد، به اخذ کامل سهم درآمدی مرتبط خواهد بود.

46

کد خبر 1446311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =