کدام مشترکان مشمول اجرای طرح «برق امید» می‌شوند؟

طرح برق امید از ابتدای آبان‌ماه آغاز می‌شود و هزینه برق مصرفی مشترکان کم‌مصرف تا صد درصد تخفیف شامل و بصورت رایگان محاسبه خواهدشد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، از اول آبان ماه طرح «برق امید» در سطح کشور اجرا می‌شود که در این طرح مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند که از این میان بهای برق مصرفی گروه کم مصرف با ۱۰۰ درصد تخفیف یعنی به صورت رایگان محاسبه می‌شود.

کم‌مصرف‌ها هم به مشترکانی اطلاق می‌شود که از مهرماه تا اردیبهشت ماه مصرف متوسط ماهانه انرژی برق آن‌ها تا ۸۰ کیلووات ساعت و برای ماه‌های گرم (خرداد تا شهریور) تا ۱۰۰ کیلووات ساعت باشد.

خوش مصرف‌ها نیز مشترکانی هستند که در ماه های مهر تا اردیبهشت بین ۸۰ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت متوسط مصرفشان باشد و در چهار ماه دیگر سال متوسط مصرفشان بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلووات ساعت باشد و مشترکان پرمصرف نیز در ماه‌های گرم بالای ۳۰۰ کیلووات ساعت و در سایر ماه‌های سال بیش از ۲۰۰ کیلووات ساعت مصرف برقشان است.

حالا در این میان این سوال در ذهن مشترکان برق ایجاد شده است که از کجا و چگونه متوجه شوند که مشمول کدام دسته از مشترکان می‌شوند که پاسخ به این سوال بسیار راحت است.

در این میان مشترکانی که دارای گوشی‌های اندرویدی هستند می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی به آدرس www.waepd.ir ، کافه‌بازار و سایت  https://saapa.ir/mobile-app و نصب اپلیکیشن خدمات غیرحضوری برق و ثبت شناسه و انتخاب گزینه استعلام طرح امید پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

مشترکانی که گوشی اندرویدی ندارند نیز با مراجعه به سایت ساپا به آدرس https://ios.saapa.ir/auth/register  و وارد کردن شناسه قبض می‌توانند مشمول بودن انشعاب برق موردنظر را در طرح «برق امید» مورد بررسی قرار دهند.

همچنین مشترکان در صورتی که سوالی در مورد این طرح داشته باشند می‌توانند به سایت برق امید که در راستای اطلاع رسانی به مشترکین و پاسخگویی به پرسش‌ها و ارائه راهکارهای بهینه مصرف برق به آدرس http://bargh-omid.ir  راه اندازی شده مراجعه کنند.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1446383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =