ادامه بررسی طرح اصلاح قانون نفت و گاز در حالی در دستور کار امروز مجلس بود که دولت به شدت با آن مخالف بودند.

به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا میرتاج الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور، نویسندگان این طرح را متهم به فقدان نگاه جامع به مسائل نفتی کرد و گفت: شما به تازگی قانون برنامه پنجم را تصویب کردید و بررسی قانون بودجه 90 را در دستورکار دارید. در این قوانین احکام مشخصی برای شفاف شدن روابط مالی دولت و وزارت نفت آمده و نیازی به تصویب این طرح نیست.

وی این طرح را نوعی موازی کاری با قوانین برنامه و بودجه خواند و گفت: برخی احکام این طرح با احکام قانون برنامه متعارض است.

معاون احمدی نژاد که معتقد بود این طرح تنها به تقویت بعد نظارت بر معاملات نفتی می​پردازد، ادامه داد: این طرح به تداخل کار میان دو قوه منجر می​شود و چالش​های جدیدی میان دولت و مجلس می​آفریند. نگذارید که سرنوشت این مساله به اساسنامه بانک مرکزی و مسائل پس از آن تبدیل شود.

میرتاج الدینی که معتقد بود طرح اصلاح قانون نفت و گاز هیچ مشکلی را حل نکرده و تنها به ایجاد اختلاف میان دو قوه منجر می​شود، تاکید کرد که با این طرح هیچ گامی هم برای توسعه صنعت نفت و گاز در سال جهاد اقتصادی برداشته نمی​شود.

وی این طرح را ترمز ​ABS​ و یک قفل بزرگ بر فعالیت​های نفتی کشور خواند و افزود: نمی​شود که در هر قراردادی روسای کمیسیون​های برنامه و بودجه و انرژی و یا دادستان حضور داشته باشند! شما خودتان را در این مجلس نبینید و به فکر این باشید که در مجالس بعدی ممکن است چه کسانی جایگزین شما شوند!

گفتنی است عماد حسینی سخنگوی کمیسیون انرژی که پس از میرتاج​الدینی برای اعلام موضع کمیسیون در مورد این طرح پشت تریبون رفته بود از سخنان وی ابراز تعجب کرد و گفت: من نمی​دان چرا هر نظارتی در مجلس را به ترمز دستی تشبیه کردید؟ مقایسه با سرنوشت اساسنامه بانک مرکزی هم قیاس مع الفارقی بود!

/111

کد خبر 144647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =