مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه استقلال قره باغ را بررسی می‌کند

فارس نوشت: مرکز اطلاعات منطقه «قره‌باغ کوهستانی» به نقل از وزارت خارجه این منطقه اعلام کرد که قطعنامه به رسمیت شناخته شدن استقلال قره‌باغ به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه داده شده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، مرکز اطلاعات قره باغ در کانال تلگرامی خود اعلام کرد: «قطعنامه‌ای در خصوص به رسمیت شناخته شدن استقلال آرتساخ (قره باغ کوهستانی) به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شد. نویسنده این قطعنامه «گریس ناپولیتانو» عضو مجلس نمایندگان است».

ناپولیتانو در خصوص این قطعنامه توضیح داد: «مسیر به سوی آزادی، دلیلی است که امروز خواستار آن شده‌ام که آمریکا رسماً استقلال جمهوری آرتساخ (قره باغ کوهستانی) را به رسمیت بشناسد».

دور جدیدی از تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز ۲۷ سپتامبر (۶ مهرماه) در خصوص منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی آغاز شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم کردند و علیرغم آنکه تاکنون دو مرتبه میان ایروان و باکو اعلام آتش‌بس شده است، درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

علیرغم آنکه بسیاری از کشورهای بین‌المللی از جمله روسیه و ایران خواستار خویشتنداری طرفین و پایان خصومت‌ها شده‌اند، ترکیه از همان ابتدا تأکید کرد که آماده ارائه هرگونه حمایت از جمهوری آذربایجان در مقابل ارمنستان است.

311311

کد خبر 1446479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =