حضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره تالین

ایسنا نوشت: بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم شب‌های سیاه تالین با نمایش شش فیلم بلند و پنج اثر کوتاه از سینماگران ایرانی همراه خواهد بود.

در این رویداد رده الف جهانی که از تاریخ ۱۳ تا ۲۹ نوامبر (۲۳ آبان تا ۹ آذر) و به دلیل بحران جهانی کرونا به صورت ترکیبی از نمایش‌های آنلاین و حضوری در کشور استونی برگزار خواهد شد، فیلم «تومان» ساخته مرتضی فرشباف نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی اصلی فیلم‌های بلند خواهد بود و «دشمنان» به کارگردانی علی درخشنده نیز در بخش رقابتی فیلم‌های اول به روی پرده خواهد رفت. 

فیلم سینمایی «خورشید» ساخته مجید مجیدی و «دشت خاموش» ساخته احمد بهرامی که هر دو اولین نمایش جهانی خود را در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز تجربه کردند نیز به همراه دو فیلم  «درخت گردو» ساخته محمدحسین مهدویان و «یلدا» از مسعود بخشی در بخش موج‌های جاری این جشنواره سینمایی انتخاب شده‌اند. 

در بخش فیلم‌های کوتاه نیز «نفر سوم» ساخته پویا امین پوری، «خرچنگ» ساخته شیوا صادق اسدی، «خورده شده» ساخته محسن رضاپور ، «زرد خالدار» ساخته باران سرمدرد و «زائران» ساخته علی عسگری و فرنوش صمدی و محصول ترکیه  به نمایش گذاشته خواهند شد. 

جشنواره شب‌های سیاه تالین، سال گذشته نیز میزبان ۹ فیلم کوتاه و بلند ایرانی بود و در نهایت «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران این رویداد سینمایی شد. 

۵۷۲۴۵

کد خبر 1446496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =