ارتقای جایگاه ورزش کونگ فو و هنرهای رزمی در یزد

رئیس رییس هیات کنگ فو و ورزش های رزمی استان یزد گفت: هیات کنگ فو استان یزد علی رغم محدودیت های کرونا جزو پنج هیات مطرح کشور در این ورزش خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدحسین جعفری رئیس رییس هیات کنگ فو و ورزش های رزمی استان یزد در خصوص پیشرفت ها و فعالیت های این ورزش گفت: هیات گنک فو و ورزش های رزمی استان یزد در مجموع ۶۱ باشگاه فعال در زمینه مایانا و ۲۳ باشگاه فعال در زمینه هنرهای فردی در استان یزد دارد که ۱۱ باشگاه کونگ فو بانوان در شهرستان یزد و هشت باشگاه کونگ فو بانوان در سایر شهرستان ها فعال هستند همچنین شش باشگاه هنرهای فردی در شهرستان یزد و دو باشگاه در سایر شهرستان ها ویژه بانوان فعال است.
وی افزود: در ردیف آقایان هم در شهرستان یزد ۱۸ باشگاه کونگ فو و در سایر شهرستان ها ۱۲باشگاه فعال است همچنین در زمینه هنرهای فردی شهرستان یزد ۱۶ باشگاه و هنرهای فردی در سایر شهرستان ها ۱۲ باشگاه فعال است. 
جعفری گفت: حدود هزار و ۴۰۰ نفر طبق آمار بیمه شدگان هیات پزشکی ورزشی به نام هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان یزد به عنوان هنرجو ثبت شده است که ۳۵۰ نفر از آنها بانوان هستند و بخش مربیان هم در مجموع ۸۸ مربی در حال فعالیت هستند که شامل یک مربی درجه دو بانوان و شش مربی درجه دو از آقایان و ۲۴ مربی درجه سه از بانوان و ۵۷ مربی درجه سه از آقایان است.
وی بیان کرد: از سال ۹۸ تاکنون در مسابقات استانی و کشوری متعددی در حوزه آقایان و بانوان حضور داشتیم. مسابقات کشوری فدراسیونی ۱۰مسابقه و پنج مقام برای استان کسب شد، مسابقات سبکی کشوری در مجموع هفت مسابقه شرکت داشته ایم که پنج مسابقه ویژه بانوان و دو مسابقه ویژه آقایان بود و در مجموع ۲۳مقام کسب کردیم.
وی افزود: در مسابقات استانی هم برگزاری دو چالش تمرین در منزل به صورت استانی مجازی و  چهار مسابقه استانی ممای و اوسیما به صورت مجازی در چهار رده سنی ) دو مسابقه مربوط به بانوان و دو مسابقه مربوط به آقایان(یک مسابقه مایانا حضوری در بهمن ماه ۱۳۹۸ آقایان چهار رده سنی، دو مسابقه فرهنگی به صورت مجازی و یک مسابقه ممای مجازی آقایان با همکاری ناحیه بسیج که در مجموع هشت مسابقه و دو چالش استانی برگزار شده است.
شایان ذکر است بعد از ١٣ سال در تاریخ هیات کونگ فو استان در مردادماه سال جاری(١٣٩٩) دوره بازاموزی و بعد از مدت مدیدی در شهریورماه امسال دوره تئوری مربیگری را برگزار کردیم.
جعفری با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم هیات، همگانی کردن این رشته رزمی است، اظهار داشت:  که در این راستا باید کمیته های همگانی بیش از پیش فعال شوند، تا شاهد گسترش این رشته رزمی زیبا در سطح ورزش استان و جامعه بخصوص در بین بانوان باشیم.
وی با بیان اینکه در دوره جدید سعی بر آن شده است تا افرادی که از این رشته در استان دلسرد بودند را دوباره جذب نماییم، گفت: در این زمینه تا حدودی موفق بودیم و از چشم اندازهای مهم این دوره، احداث خانه کونگ فو در استان یزد و شهرستانها، ورود و آموزش این رشته رزمی در مدارس و آموزشهای عالی استان، برگزاری اردوهای تمرینی در دو بخش بانوان و آقایان، ایجاد کلینیک ویژه اندازه گیری های پوسچرهای بدنی ویژه کونگ فو کاران می باشد. 
جعفری بیان کرد: طی سال های اخیر بانوان هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان یزد، پا به پای آقایان در برنامه ها و مسابقات استانی و کشوری حضور داشتند.
وی افزود: دی ماه سال ۹۸ در وضعیتی هیات را تحویل گرفتم که در مسابقات هیات های  منطقه دو کشور از بین ۱۱ تیم مقام ۱۰ را کسب کرده بود و وضعیت کونگ فوی استان یزد در سطح کشور مطلوب نبود با فعالیت هایی که انجام شد و کسب پنج قهرمانی ملی و کشوری در سال ۹۹ استان یزد هم اکنون علی رغم محدودیت های کرونا جزو پنج استان مطرح کشور در این ورزش خواهد بود. برنامه آینده ما ارتقای جایگاه ورزش کونگ فو در استان یزد و کشور است.

48

کد خبر 1446506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =