۳۵۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در فردیس پرداخت شد

رییس صندوق کارآفرینی امید شهرستان فردیس اعلام کرد از شروع فعالیت این صندوق در سال ۹۴ تا ۹۹ افزون بر ۳۵۹ میلیارد و۴۰۲ میلیون ریال تسهیلات در حوزه اشتغال و کارآفرینی این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «محمدمهدی کاظمی» افزود: این تسهیلات در بخش صنعت ۶۵ فقره،کشاورزی ۵ فقره و بخش خدمات ۹۶۵ فقره به متقاضیان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: این صندوق در بخش صنعت۸۱ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال، در بخش کشاورزی هفت میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال و در حوزه خدمات ۲۶۹ میلیارد و ۶۱۲ میلیون ریال تسهیلات اعطا کرده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی اشتغال بر اساس تفکیک جنسیتی و حقوقی در صندوق کارآفرینی امید فردیس انجام شده است، افزود: ۹۳۹ نفر مرد،۱۰۹ نفر زن و سه  نفر شخصیت حقوقی تسهیلات اشتغال دریافت کردند.

وی با اشاره به نام گذاری سالجاری توسط مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید»، اظهار داشت: بیشترین اولویت پرداخت تسهیلات در حوزه صنعت، خدمات، کشاورزی و گردشگری بوده که از مهمترین اهدف مجموعه صندوق کارآفرینی امید، کاهش نرخ بیکاری و حمایت از کسب و کار کارآفرینان و ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید در این شهرستان بوده است.

وی با اشاره به اینکه روستاها یکی از مهمترین پایگاه‌های تولید و رفع نیازهای اساسی جامعه است،گفت: تقویت زمینه‌ها و توانایی‌های جامعه روستایی می‌تواند منجر به پویایی اقتصاد کشور شده، ضمن اینکه توجه به روستاها می‌تواند تأثیر قابل توجهی در شاخص‌های کلان اقتصادی از جمله رشد اشتغال و کاهش فقر داشته باشد.

رییس صندوق کارآفرینی امید شهرستان فردیس گفت: تسهیلات این صندوق به صورت قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد و با هدف ایجاد اشتغال پایدار در بخش های خوداشتغالی، کارآفرینی و کارفرمایی به متقاضیان پرداخت شده است.

48

کد خبر 1446528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =