خبرنیوز نوشت: در معرفی خودش به صورت خودمانی نوشته:« دکتری در سرزمین هایدی، سوئیس،دکترای ژنتیک ملکولی، فوق دکترای ژنتیک سرطان (انکوژنتیک)شاد و پرانرژی با یک دنیا رویا؛برازجونی ساکن سوئیس زوریخ.»

در روزهایی که به دلیل شرایط اقتصادی و بدتر از آن ویروس کرونا، موجی از نا امیدی جامعه را در بر گرفته، در روزهایی که آمار مرگ و میر ناشی از کرونا هر روز رکورد روز قبل را می شکند، در روزهایی که ظاهرا کسی بلد نیست به جامعه امید تزریق کند؛ اوست که دارد وظیفه چند نفر را یک تنه انجام می دهد.

استوری هایش معروف شده، امید واهی نمی دهد اما سعی می کند با استفاده از سواد و علمش و ترجمه اخبار خوبِ مثبت کروناییِ برترین مجلات مشهور علمی جهان، به فضای سیاه و رنگ و رو رفته جامعه کرونایی، رنگی از سفیدی و شادی ببخشد؛ درست مانند نامش.

او به عنوان یک انسان در این شرایط سخت برای خود وظیفه ای تعیین کرده؛ او می خواهد به درستی و دور از اخبار نادرست و فیک، به مخاطبانش اخبار خوب بدهد. آنان را امیدوار نگه دارد تا در برابر کرونا مقاوت کنند.

ارایه اخبار منفی و نا امید کننده از مرگ و میر و… که هنر نیست.جامعه کرونا زده ما،جامعه تا حدودی نا امید ما این روزها به امید و اخبار امید بخش شدیدا نیاز دارد؛ کاری که «دکتر شادی» دارد انجام می دهد.

نام او را در خاطرمان می سپاریم تا با پایان این روزهای تلخ به وقتش به صورت ویژه از او که در این روزهای کرونایی با بقیه متفاوت بود تقدیر کنیم.

1717

کد خبر 1446674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =