وقتی اسرائیل هم امیدی به پیروزی ترامپ ندارد

در فاصله ده روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نظرسنجی ها همچنان حاکی از برتری بایدن نامزد دموکرات بر ترامپ نامزد جمهوری خواه است.

به گزارش خبرآنلاین، متوسط آمار نظرسنجی‌های روز جمعه نشان می‌دهد جو بایدن ۵۰.۷ درصد و ترامپ ۴۲.۸ درصد از آرا را به خود اختصاص خواهند داد.بدین ترتیب مناظره روز جمعه نه تنها رای ترامپ را بالاتر نبرد که پایین‌تر هم آمد.تا بدین لحظه نمایندگان الکترال دموکرات بیشتر از جمهوری خواه هستند. همچنین صفحه انتخاباتی بی بی سی نیز در اینباره نوشت: بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. بایدن دموکرات به عقیده بی بی سی با ۵۱ درصد آرا از ترامپ جمهوری خواه با ۴۳ درصد آرا جلوتر است.

روزنامه مورنینگ کال چاپ پنسیلوانیا نوشت: نتیجه نظرسنجی این روزنامه و کالج مولنبرگ در آمریکا نشان می دهد که بایدن با اختلاف ۷ واحدی از دونالد ترامپ رئیس جمهوری جمهوریخواه در ایالت کلیدی پنسیلوانیا جلو است. بر این اساس ۵۱ درصد از رای دهندگان احتمالی گفته اند به بایدن و ۴۴ درصد به ترامپ رای می دهند. این نظرسنجی با حاشیه خطای مثبت و منفی ۵.۵ درصد انجام شد که به این معنا است که از نظرسنجی از بین همه رای دهندگان واجد شرایط در این ایالت، حداقل ۴۵.۵ نفر به بایدن و حداکثر ۴۹.۵ درصد به ترامپ رای خواهند داد.بر اساس این نظرسنجی ۵۱ درصد رای دهندگان ترامپ را شایسته انتخاب دوباره نمی دانند و معتقدند عملکردش در مدیریت همه گیری کرونا ضعیف بوده است.از هر ۵ نفر یک نفر گفتند که به رای دادن به ترامپ بسیار مشتاق هستند و حدود نیمی از رای دهندگان همین نظر را درباره بایدن داشتند.این نظرسنجی در بازه زمانی ۲۰-۱۳ اکتبر (۲۹-۲۲ مهر) و از بین ۴۱۶ نفر از رای دهندگان احتمالی در پنسیلوانیا انجام شده است.

نتایج نظرسنجی سی ان ان نشان داد ۵۳ درصد از رای دهندگانی که مناظره را دیده اند بایدن و فقط ۳۹ درصد ترامپ را رقیب پیروز مناظره ارزیابی کردند. ۷۳ درصد گفتند انتقادهای بایدن از ترامپ در این مناظره عادلانه بوده است. ۶۷ درصد انتقادهای ترامپ از بایدن در این مناظره را غیرعادلانه ارزیابی کردند. ۵۵ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند عملکرد ترامپ در مدیریت ریاست جمهوری آنها را نگران کرده است و فقط ۴۱ درصد همین نظر را درباره بایدن داشتند.این نتایج نشان داد ۵۷ درصد از رای دهندگان به مدیریت کرونا از سوی بایدن اعتماد دارند. ۴۱ درصد گفتند دراین زمینه به ترامپ اعتمادی ندارند.در خصوص تغییرات آب و هوایی ۶۷ درصد گفتند به بایدن اعتماد دارند و فقط ۲۹ درصد همین نظر را درباره ترامپ داشتند.همچنین اکثریت قوی تری شامل ۵۴ درصد رای دهندگان گفتند بایدن طرح های بهتری برای حل مشکلات کشور دارد.بایدن در بین ایالت های کلیدی از ترامپ جلوتر است. دستکم ۴۷ میلیون آمریکایی تاکنون رای خود را داده اند که از تعداد کل کسانی که تا قبل از روز انتخابات در  سال ۲۰۱۶ رای دادند، بیشتر است. بایدن با اختلاف ۹ درصدی (۵۲ در مقابل ۴۳ درصد) در سطح ملی از ترامپ جلو است.

پایگاه تحلیلی استاتیستا نیز به بررسی نظرسنجی های اخیر پرداخته است. متوسط این بررسی ۵ نظرسنجی اخیر نشان می دهد که ۵۰درصد مردم از جو بایدن و ۴۳درصد از ترامپ حمایت می کنند.

آخرین اخبار انتخاباتی

طبق گزارش رسانه های آمریکایی مناظره سوم و آخر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری بینندگان کمتری را به خود اختصاص داد. اولین مناظره هیلاری کلینتون دموکرات و دونالد ترامپ جمهوریخواه در جریان رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶، با ۸۴ میلیون بیننده، رکورد بیشترین مخاطب در بین مناظرات تاریخ انتخابات آمریکا را در اختیار دارد. این رکورد پیش‌تر در دستان جیمی کارتر و رونالد ریگان بود که در مناظره انتخاباتیشان حدود ۸۱ میلیون نفر را به پای تلویزیون آورد.  به گزارش موسسه نیلسن،  مناظره روز پنجشنبه ترامپ و بایدن تنها ۶۳ میلیون بیننده داشت که به معنای ریزش ۱۴ درصدی یا ۱۰ میلیون نفری در ۷۳ میلیون و ۱۰۰ هزار مخاطب مناظره اول است. در مقام مقایسه، آخرین دور مناظرات تلویزیونی نامزدهای دور پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۷۱ میلیون و پانصد هزار بیننده داشت.  

روزنامه الشرق الاوسط نیز در با انتشار کاریکاتور زیر به توصیف این مناظره پرداخته است. در این کاریکاتور همانطور که دیده می شود بایدن و ترامپ در حالی که لباس ورزشی به تن دارند رو به روی هم ایستاده اند و توپی که نماد ویروس کرونا و هم شکل آن است در بین آن دو قرار گرفته است. کاریکاتوریست ویروس کرونا را به شکل توپی به تصویر کشیده است که ورزشکاران در برخی رشته‌های ورزشی از آن برای به ثمر رساندن گل و کسب امتیاز استفاده می‌کنند.بر همین اساس وی با ترسیم کاریکاتور، قصد القای این مفهوم را دارد که کرونا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نقش مهمی ایفا می‌کند و هر یک از نامزدها قصد دارند با بهره برداری از این موضوع آراء بیشتری را جذب کنند.

در دیگر خبرهای انتخاباتی و در روز پس از این مناظره، جو بایدن در روز جمعه در ایالت دلاویر زادگاه خود سخنرانی کرد و در آن از طرح خود برای مبارزه با ویروس کرونا سخن گفت و رقیب خود را به نداشتن برنامه متهم کرد.  ترامپ برای برگزاری  گردهمایی "آمریکا را دوباره عظمت می‌بخشیم" به فلوریدا، ایالت محل زندگی خود که برای انتخاب مجدد وی بسیار مهم تلقی می‌شود، سفر کرد. مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا هم روز جمعه در انتخابات زودهنگام در ایالت ایندیانا که محل زندگی او است،  شرکت کرد. گفته می‌شود ترامپ قصد دارد اوایل روز شنبه در فلوریدا رای دهد. ترامپ نیویورکی، در سپتامبر سال ۲۰۱۹ اقامتگاه اصلی خود را به پالم بیچ فلوریدا تغییر داد.

ترامپ روز جمعه در سخنرانی خود در گردهمایی روستاهای فلوریدا سه بار از نام "باراک حسین اوباما" برای رئیس جمهوری سابق استفاده کرد و تاکید بیشتری بر "حسین" داشت. وی مسکن کم درآمد را با جرم مخلوط کرد، در مورد مهاجرانی که آنها را "مجرمان، متجاوزان و حتی قاتل" نامید، هشدار داد و در مورد ممنوعیت مسافرت از کشورهای مسلمان برای جلوگیری از آنچه که "اسلام رادیکال" خواند، صحبت کرد.

نامزد حزب جمهوریخواه با حمله به کامالا هریس معاون انتخاباتی جو بایدن، گفت او نخستین رئیس جمهوری زن نخواهد بود. همانطور که قرار نیست، باشد. ما قرار نیست یک سوسیالیست داشته باشیم. ببینید! ما یک کشور سوسیالیست نخواهیم بود. ما قرار نیست یک رئیس جمهوری سوسیالیست ، به ویژه یک رئیس جمهوری زن سوسیالیست داشته باشیم.ترامپ درباره ویروس کرونا هم به ادعا کرد به زیبایی آن را جمع می‌کنند در حالیکه خبرها از افزایش آمار و رکورد جدید مبتلایان کرونا در این کشور حکایت داشت.وی در پاسخ به اظهارات بایدن در مناظره که گفته بود در حال ورود به یک زمستان تاریک هستیم، اظهار کرد: ما وارد یک زمستان تاریک نمی شویم. ما در حال دور نهایی هستیم و به نور انتهای تونل نزدیک می‌شویم.

در آن سو کارزار انتخاباتی بایدن دامنه‌ یک سایت به آدرس TrumpCovidPlan.com را خریداری کرد که وقتی آن را وارد می‌کنید این عبارت با حروف درشت نشان داده می‌شود که "یافت نشد".در زیر آن هم این جمله نوشته شده است که "طرح ترامپ برای شکست ویروس کرونا و بازگشایی ایمن، وجود ندارد."سپس گزینه "بیشتر بدانید" را فراهم کرده است که با کلیک روی آن به یک جدول زمانی گرافیکی از توییت‌ها و نظرات عمومی ترامپ درباره ویروس کرونا می‌رسد و از اواخر ژانویه شروع می شود که وی گفت: "ما آن را کاملا تحت کنترل داریم. ... خوب می‌شود. "جو بایدن هم در زادگاه خود ویلمینگتون در ایالت دلاویر به عملکرد ترامپ در قبال کرونا حمله کرد و گفت" اگر این موفقیت است، پس شکست چگونه است؟

در حالی که ترامپ در مناظره آخر ادعا کرد که از چین پولی نمی گیرد وبسایت فوربس روز جمعه گزارشی را منتشر کرد که می‌گوید از زمان روی کار آمدن ترامپ، میلیون‌ها دلار از نهادهای دولتی چین دریافت کرده است. فوربس تخمین می‌زند که حداقل ۵.۴ میلیون دلار از قرارداد اجاره نامه مربوط به یک بانک دولتی در برج ترامپ، وارد فعالیت اقتصادی ترامپ شده باشد. سالها قبل از روی کار آمدن رئیس جمهوری، با پرداخت حدود ۱.۹ میلیون دلار اجاره سالانه، بانک صنعتی و تجاری چین در سال ۲۰۰۸ اجاره نامه‌ای را امضا کرد. 

با توجه به اینکه نهادهای دولتی در چین حداقل ۷۰ درصد سهام بانک صنعتی و بازرگانی چین را در اختیار دارند، او را در یک وضعیت غیرمعمول قرار داد. ناگهان یک معامله معمولی املاک و مستغلات به مجرا برای یک ابرقدرت خارجی به منظور پرداخت پول به رئیس جمهوری ایالات متحده تبدیل شد.

مشارکت بالا به معنای باخت ترامپ است

شبکه خبری ام اس ان بی سی نیوز در گزارشی افزود، تعداد کسانی که تاکنون در این دوره در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرده اند در مقایسه با مدت مشابه دوره‌های سابق انتخابات آمریکا بسیار بالا بوده و به بیش از ۴۷ میلیون نفر رسیده است، اگر روند کنونی مشارکت شهروندان آمریکا در انتخابات این کشور ادامه بیابد شاهد بالاترین میزان مشارکت مردمی در انتخابات آمریکا در طول تاریخ این کشور خواهیم بود.

گزارش این شبکه می افزاید: واقعیت تلخ این است که اسناد نشان می‌دهند که حزب جمهوریخواه آمریکا به رهبری دونالد ترامپ از مشارکت بالای مردم در انتخابات استقبال نمی‌کند، دونالد ترامپ هم پیش از این گفته است که اگر میزان مشارکت مردم در انتخابات بالا باشد حزب جمهوریخواه برنده نخواهد شد، هر چند فرمانداران ایالت‌ها حق ندارند حق رای را در مناطق مختلف آمریکا محدود کنند، اما شاهد هستیم که تلاش‌ها برای محدود کردن حق رای دادن در آمریکا در حال افزایش است. اگر به تاریخ انتخابات آمریکا هم مراجعه کنیم می‌بینیم که دموکرات تعداد دفعات بیشتری در انتخابات ملی آمریکا برنده شده اند. آمریکایی‌ها بیشتر تمایل دارند دموکرات‌ها را برای ریاست جمهوری انتخاب بکنند. در شش مورد از هفت انتخابات گذشته مردم آمریکا نامزد دموکرات‌ها را برای ریاست جمهوری انتخاب کرده اند.

این شبکه آمریکایی تاکید کرد، به همین علت نامزدهای جمهوریخواه در بیشتر موارد تلاش می‌کنند از طریق آرای الکترال در انتخابات برنده شوند و وارد کاخ سفید شوند، در این راستا نامزدهای جمهوریخواه به شیوه‌های مختلف در انتخابات تلاش می‌کنند که رای دهندگان را از شرکت در انتخابات منصرف سازند.  جمهوریخواهان همچنین تلاش می‌کنند با الزام رای دهندگان به داشتن کارت شناسایی عکس دار میزان مشارکت مردم را در ۴۱ ایالت کاهش بدهند، در حال حاضر میزان مشارکت بالا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بدین معنا است که نامزد دموکرات از رقیب جمهوریخواه خود پیشی گرفته است.
 

چرخش آرام نتانیاهو به سمت معاون سابق اوباما/رژیم صهیونیستی هم امیدی به پیروزی ترامپ ندارد

وبسایت پولیتیکو می نویسد: نتانیاهو روز جمعه با درخواست ترامپ برای انتقاد از نامزد دموکرات آمریکا خودداری کرد؛ اقدامی که به نظرمی رسد ترامپ را در حضور خبرنگاران در اتاق بیضی کاخ سفید ناامید کرده است. خودداری نتانیاهو از انتقاد آشکار از بایدن به درخواست ترامپ، در فاصله تنها ۱۱ روز مانده به روز انتخابات در آمریکا رخ داد، انتخاباتی که تقریبا همه نظرسنجی ها نشان می دهند ترامپ از رقیب دموکراتش در سطح ملی و در ایالت های کلیدی عقب است.حرف های ناامید کننده نتانیاهو شب گذشته در یک تماس تلفنی با ترامپ مطرح شد. همزمان، ترامپ مدعی شده بود که سودان سومین کشور خاورمیانه خواهد بود که تحت توافقی که با میانجی گری کاخ سفید انجام شده به عادی روابط با تل آویو روی خواهد آورد.

ترامپ از نتانیاهو پرسید: آیا فکر می کنی که بایدن خوب آلود می تواند این توافق را به نتیجه برساند؟ آیا  فکر می کنی که او می توانست چنین توافقی را بدست آورد؟ من که این طور فکر نمی کنم. نتانیاهو بعد از اندکی تردید پاسخ داد: خٌب آقای رئیس جمهور،چیزی که می توانم به شما بگویم این است ما کمک به صلح "از سوی هر کسی در آمریکا" را تمجید می کنیم و بسیار از آنچه که شما تاکنون انجام داده اید قدردانی می کنیم.

وقتی ترامپ به این پاسخ نتانیاهو گوش می داد، لبخند از صورت او محو شد و گفت: «بله» و به سمت یکی از خبرنگاران کاخ سفید برگشت و از خواست که سوالش را بپرسد. از همین رو تلاش نخست وزیر اسرائیل برای فاصله گرفتن ازرئیس جمهوری آمریکا به ویژه با توجه به ائتلاف نزدیک دو طرف از لحاظ ژئوپلتیکی در سالهای اخیر اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ در این قمار وحشتناک به بایدن باخت
ترامپ با مناظره آخر معادلات را تغییر می‌دهد؟
اولویت های بایدن در صورت پیروزی چه خواهد بود؟

310311

کد خبر 1447019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
  3 1
  ممکن است امدادهای غیبی به مدد ترامپ بیاید چون نوشته اند مشارکت بالا به معنای پایان ترامپ است،همین وضع همیشه در ایران اتفاق میافتد که مشارکت بالا به معنای باخت اصولگرایان است به استثنای سال ۸۸ که هنوز هم توجیهی برای این استثنا نیست
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  0 0
  عزیزان، دور قل ترامپ هم، نظرسنجی ها برعکسش بود! درضومن سیستم رای گیری اونا با ما فرق داره، لزوما افزایش ارای یکشون، منجر به پیروزیش نمیشه مثل دور اول که ترامپ رای کمتری آورده بود!!! بنظرم باید دید اسرائیل هوای کدومشون را داره.
 • محمود IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  0 0
  بد نیست بدونید در یورو نیوز با شهروندهای اسرائیل مصاحبه کردن، همشون ترامپ را به عنوان برترین رئیس جمهور معرفی کردن! تنها کسی که جرئت کرد سفارت امریکا را اونجا ببره و برخی عادی سازی های روابط اعراب با اسرائیل را این اقا انجام داد حالا یا منطقی بوده یا خریت، بماند.