۲۳۰میلیاردریال تسهیلات کرونا به اهالی فرهنگ و هنر پرداخت شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: با پایان مرحله اول پرداخت تسهیلات کرونایی در آخر مهرماه، بیش از دویست و سی میلیارد ریال تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و مشاغل فرهنگی آسیب دیده از کرونا در استان قزوین پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین بیان کرد: در مجموع، ۱۲۴۴فقره پرونده و بالغ بر ۲۴۲۶نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه قزوین در سامانه کارا ثبت‌نام کردند.
اسماعیلی تسهیلات درخواستی اصحاب فرهنگ و هنر استان در این سامانه را بیش از ۳۲۵میلیارد  ریال اعلام کرد و گفت: از این مقدار، بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با بیان اینکه این تسهیلات به جهت جبران خسارت‌های وارده به کسب و کارهای این بخش ناشی از محدودیت‏‌ها و بیکاری‏‌های تحمیلی مستمر از کرونا است افزود: با توجه به مصوبات جلسه ۲۸کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ستاد ملی کرونا، اعطای تسهیلات کرونایی به کسب و کارهای آسیب‌دیده بخش فرهنگ، هنر و رسانه ادامه دارد. 
اسماعیلی گفت: استمرار پرداخت این تسهیلات، مستلزم ابلاغ دستورالعمل ویژه‌ای به صورت مشترک از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز معاونت اقتصادی ریاست جمهوری است که پیش‌نویس این دستورالعمل به زودی ابلاغ می شود.
او بیان کرد: این دستورالعمل به صورت هدفمند کسب و کارهای نیازمند حمایتی افزونتر و نیز میزان حمایت‌ها را تعیین می کند طبق مفاد پیش‌بینی‌شده امکان بهره‌مندی دوباره کسب و کارهای آسیب‌دیده، افزون بر تسهیلات دریافتی در مرحله اول نیز فراهم است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد قزوین در پایان گفت: فرایند اعطای مرحله دوم تسهیلات کرونایی طبق اطلاعات دریافتی از وزارت کار تا پایان آذرماه ادامه دارد.

46

کد خبر 1447076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =