برای دومین بار در یکسال/ سینماهای ایتالیا تعطیل شد

ایرنا نوشت: با ادامه رشد تصاعدی نرخ ابتلا به کرونا، سینماهای ایتالیا برای دومین بار در ۹ ماه گذشته تعطیل شدند.

با افزایش مجدد آمار ابتلا به کرونا، ایتالیا نیز چون دیگر کشورهای اروپایی برای جلوگیری از شیوع این ویروس تدابیر سختگیرانه اتخاذ کرده است. در همین راستا، سینماهای این کشور که اولین بار اواخر فوریه گذشته (اسفند ۹۸) درهای خود را روی سینمادوستان بستند و ماه ژوئن (تیر- مرداد ۹۹) فعالیتشان را از سر گرفتند، از امروز (دوشنبه ۵ آبان) مجددا تعطیل می‌شوند.

جوزپه کونته نخست‌وزیر ایتالیا روز گذشته از محدود شدن ساعت فعالیت کافه‌ها و رستوران‌های این کشور به ۶ عصر خبر داد و گفت برای مقابله با گسترش کرونا، از امروز تمام سینماها، سالن‌های تئاتر و مراکز بازی و سرگرمی این کشور تعطیل خواهند شد.

ایتالیا زمانی کانون شیوع کرونا در اروپا شناخته می‌شد و اولین کشوری بود که همزمان با ظهور ویروس جدید در جهان، مقررات قرنطینه سفت و سخت را در شهرهای خود اجرایی کرد. با توجه به هزینه سنگین اقتصادی که قرنطینه کامل به این کشور وارد کرد، دولت ایتالیا اکنون در تلاش است از تکرار چنین وضعیتی جلوگیری کند. روز شنبه (سوم آبان) با ۱۹ هزار و ۶۴۴ مورد ابتلای جدید، رکورد ابتلای روزانه در این کشور شکسته شد و ۱۵۱ نفر در اثر این ویروس جان باختند.  

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1447637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =