نخستین واکنش عربستان به انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام (ص) و موضع مکرون

ایسنا نوشت: هیئت عالی علمای عربستان خواستار محکومیت اهانت به پیامبران شد و اعلام کرد، اهانت به مقام انبیا هیچ لطمه ای به آنها نمی زند بلکه خدمت به صاحبان فراخوان های افراطی است.

به گزارش روسیا الیوم، دبیرخانه هیئت عالی علمای عربستان که بالاترین هیئت دینی در این کشور محسوب می شود، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، اهانتها به شان پیامبران تنها صاحبان دعوت های افراطی و کسانی که به دنبال گسترش فضای انزجار میان جوامع بشری هستند را متضرر می کند.

 

در این بیانیه آمده است، وظیفه اهل خرد در سراسر جهان چه نهادها و چه افراد این است که این اهانت ها را که هیچ ارتباطی به آزادی بیان و عقیده ندارد و صرفا تعصبی نامطلوب و خدمتی بی مزد و مواجب به صاحبان افکار افراطی است، محکوم کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است، اسلام محمدی آمده است تا هرگونه بی ارزش کردن و انکار پیامبری از پیامبران خدا را منع کند همانطور که تعرض به نمادهای دینی را نهی کرده است. اسلام دستور داده از افراد نادان روی گردانیم و سیره پیامبر اسلام هم گویای این امر است. بنابراین مقام و منزلت ایشان و سایر پیامبران محفوظ و متعالی است.

در پایان بیانیه علمای سعودی آمده است، وظیفه مسلمانان و تمامی دوستداران حقیقت این است که سیره پیامبر اسلام رحمت، عدالت، گذشت، انصاف و تلاش ایشان در مسیر خیر و صلاح همه بشریت را نشر دهند.

اخیرا ساموئل پتی، معلم فرانسوی تاریخ و جغرافیا، به دلیل نشان دادن کاریکاتور حضرت محمد (ص) در کلاسش توسط یکی از شاگردان خود کشته شد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به این اتفاق متعهد شد فرانسه به کشیدن کاریکاتورهای موهن ادامه دهد. او مسلمانان فرانسه را "جدایی طلب" خواند و گفت، اقدامات جدیدی برای ممانعت از انتشار افراط گرایی میان مسلمانان فرانسه اتخاذ می شود.

310 310

کد خبر 1447649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شهلا IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  1 0
  اگر با لجبازی چیزی درست می شد ایران موفقترین کشور دنیا بود
 • IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  3 0
  عربستان و ترکیه و پاکستان! فکر نکنم خود اینها کمتر از غرب مسلمان کشته باشند! مثلث داعش و سربریدن! یکی باید خود اینها را بخاطر کشتار مسلمانها محکوم کنه!
  • DE ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
   0 0
   این دلیل نمیشه مکرون خشونت طلب به پیامبردو میلیارد مسلمان که هر روز رو به قبله به پیامبرشون سلام می فرستند بی ادبانه توهین کنه و شما کارش رو با این ساده لوحی ماله کشی بفرمائید .