۰ نفر
۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری کانادا

سیستم اکسپرس اینتری کانادا، یک سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا می باشد که برخی از برنامه های مهاجرتی فدرال و استانی از این سیستم استفاده می کنند. این برنامه همانطور که از نامش مشخص است، سیستم ورود سریع به کانادا می باشد.

پروسه بررسی پرونده های مهاجرتی که از طریق این سیستم اقدام می کنند حداکثر یک سال می باشد. محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری کانادا بر اساس فاکتور های سن، تحصیلات، سابقه کار و مدرک زبان تنظیم شده است.

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری

مدارک مورد نیاز در سیستم اکسپرس اینتری به شرح زیر می باشد. متقاضیان برنامه های ایالتی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام می کنند، باید مدارک مورد نیاز ایالت مربوطه را نیز ارائه دهند:

پاسپورت نفر اصلی و اعضاء خانواده (با تاریخ معتبر)
ترجمه رسمی شناسنامه نفر اصلی و اعضاء خانواده
ترجمه رسمی سند ازدواج
ترجمه رسمی مدرک تحصیلی
ارزیابی مدرک تحصیلی توسط سازمان های ارزیابی کننده از قبیل سازمان WES در کانادا
 

 برنامه های اقامتی فدرال که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام می کنند به شرح زیر می باشد:

برنامه نیروی ماهر فدرال
برنامه فنی حرفه ای فدرال
برنامه تجربه کانادایی فدرال

شرایط برنامه نیروی ماهر فدرال از طریق اکسپرس اینتری کانادا

این برنامه مهاجرتی یکی از محبوب ترین، برنامه های اقامتی کانادا می باشد. متقاضیان این برنامه مهاجرتی باید در دو مرحله امتیاز بندی کسب نمایند. مرجله اول، کسب امتیاز ۶۰ از سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری می باشد. افرادی که این امتیاز را کسب نمایند باید امتیاز خود را برای مرحله دوم نیز محاسبه نمایند. مرحله دوم کسب حداقل امتیاز از سیستم CRS Point می باشد. حداقل امتیاز مرحله دوم با توجه به امتیازی که افراد در هر دوره کسب می کنند متغیر می باشد. در حقیقت این سیستم بصورت رقابتی می باشد و افرادی که بالاترین امتیاز را کسب نمایند انتخاب می شوند. در حال حاضر حداقل امتیاز CRS Point، ۴۷۵ امتیاز می باشد. به طور کلی متقاضیان این روش مهاجرتی باید شرایط زیر را داشته باشند تا امتیاز مناسبی کسب نمایند:
 

سن: حداکثر سن متقاضی ۳۳ سال باشد.
مدرک تحصیلی: فوق لیسانس و بالاتر (مدرک تحصیلی باید توسط سازمان های ارزیابی کنند، ارزشیابی شود.)
سابقه کار: متقاضی حداقل ۳ سال سابقه کار داشته باشد. (سابقه کار بعد از لیسانس مورد قبول است)
مدرک زبان آیلتس : خواندن ۷، شنیدن ۸، نوشتن ۷، مکالمه ۷
 

متقاضیانی که متاهل هستند همسر آنها نیز باید شرایط زیر را داشته باشد:
مدرک تحصیلی: لیسانس
مدرک آیلتس: آیلتس ۵

یکی از مزیت های برنامه اسکیل ورکر فدرال، عدم محدودیت در مشاغل مورد نیاز است. در حقیقت همه مشاغل امکان اقدام از طریق برنامه نیروی ماهر فدرال را دارند. متقاضیان باید با مراجعه به طبقه بندی مشاغل کانادا، کد شغلی خود را انتخاب نمایند.

افرادی که موفق به دریافت ویزا از این طریق شوند، از ابتدای ورود به کانادا کارت اقامت دائم PR دریافت می کنند. این افراد پس از ۳ سال زندگی و کار در کانادا، پاسپورت و تابعیت کانادا را دریافت می کنند.

برنامه فنی حرفه ای فدرال از طریق اکسپرس اینتری کانادا

این برنامه مهاجرتی نیز از جمله برنامه های اقامتی فدرال است که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام می کند. می باشد. متقاضیانی از طریق این برنامه مهاجرتی می توانند اقدام کنند که سابقه کار در مشاغل فنی حرفه ای را داشته باشند. داشتن درک تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی الزامی می باشد. داشتن جاب آفر از یک کار فرما در کانادا، از دیگر الزامات این برنامه اقامتی می باشد. به طور کلی متقاضیان این روش مهاجرتی باید شرایط زیر را داشته باشند تا امتیاز مناسبی کسب نمایند:


مدرک تحصیلی: حداقل فوق دیپلم (مدرک تحصیلی باید توسط سازمان های ارزیابی کنند، ارزشیابی شود.)
مدرک زبان آیلتس : خواندن ۴، شنیدن ۵، نوشتن ۵، مکالمه ۵
سابقه کار: متقاضی حداقل ۳ سال سابقه کار داشته باشد.
 

افرادی که موفق به دریافت ویزا از این طریق شوند، از ابتدای ورود به کانادا کارت اقامت دائم PR دریافت می کنند. این افراد پس از ۳ سال زندگی و کار در کانادا، پاسپورت و تابعیت کانادا را دریافت می کنند.

برنامه تجربه کانادایی فدرال از طریق اکسپرس اینتری کانادا

برنامه تجربه کانادایی فدرال همانطور که از نامش مشخص است، برای افرادی مناسب است که سابقه کار در کانادا را داشته باشند. این افراد می توانند با ایجاد پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری جهت اخذ اقامت کانادا اقدام کنند. به طور کلی متقاضیان این روش مهاجرتی باید شرایط زیر را داشته باشند تا امتیاز مناسبی کسب نمایند:

مدرک تحصیلی: حداقل لیسانس (مدرک تحصیلی باید توسط سازمان های ارزیابی کنند، ارزشیابی شود.)
مدرک زبان آیلتس : خواندن ۶، شنیدن ۶، نوشتن ۶، مکالمه ۶
سابقه کار: متقاضی حداقل یک سال سابقه کار در کانادا  داشته باشد.

افرادی که از روش این برنامه، در سیستم اکسپرس اینتری انتخاب شوند، کارت PR دریافت می کنند. این افراد پس از ۳ سال زندگی و کار در کانادا، پاسپورت و تابعیت کانادا را دریافت می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری و برنامه های ایالتی کانادا

همانطور که در ابتدا نیز توضیح داده شد برخی از ایالت های کانادا دارای برنامه های اسکیل ورکر(نیروی ماهر هستند که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام به پذیرش مهاجرت می کند. ایالت های ساسکاچوان، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، آنتاریو و نووااسکوشیا از این قبیل هستند. متقاضیانی که از طریق برنامه های ایالتی اقدام می کنند باید علاوه بر کسب حداقل ۶۷ امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری، شرایط برنامه ایالتی را نیز داشته باشند. برای اطلاع از شرایط برنامه های استانی به وب سایت هر ایالت به صورت جداگانه مراجعه کنید.

پردرآمدترین شغل های کانادا

یکی از دغدغه های متقاضیان مهاجرت به کانادا، یافتم شغل مناسب است. متقاضیان مهاجرتی به کانادا می توانند با توجه به رشته تحصیلی و سابقه کار خود، در کانادا مشغول به کار شوند. درآمد مشاغل مختلف، با توجه به ایالت، تخصص و مقدار سابقه کاری متقاضی متغیر می باشد. حداقل دستمزد در کانادا برای مشاغلی که نیاز به تخصص ندارد، مانند کارهای جنرال و فروشندگی حداقل ساعتی ۱۴ دلار کانادا می باشد. برخی ازپردرآمدترین مشاغل کانادا به شرح زیر می باشد.


رشته مهندسی نرم افزار
مدیریت حسابداری
اساتید دانشگاه ها
رشته های مرتبط با تخصص بیهوشی
رشته حسابداری
متخصصین تحلیل گر کسب و کار
رشته های مدیریت
رشته های مرتبط با هوا فضا
رشته های جوشکاری
رشته های مرتبط با جوشکار
رشته داروسازی

موسسه مهاجرتی یوکن
موسسه مهاجرتی یوکن، تحت نظارت وکیل رسمی مهاجرت کانادا، خانم نازنین بیتاژیان، آماده ارائه مشاوره و مهاجرتی می باشد. جهت ارزیابی شرایط خود می توانید فرم ارزیابی مشاوره رایگان را از طریق وب سایت موسسه یوکن تکمیل و ارسال نمایید. و یا از طریق لینک رزرو وقت مشاوره آنلاین، جهت مشاوره با وکیل موسسه اقدام کنید.

۲۱۲۱

کد خبر 1447693