همکاری سینمای ایران با اینستاگرام و تلگرام برای مبارزه با سارقان فیلم‌ها

رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران از تشدید مجازات سارقان آثار سینمایی خبر داد و از تهیه‌کنندگان سینمای ایران درخواست کرد تا در صورت برخورد با سرقت فیلم‌های‌شان، مراتب را به اعضای کارگروه اتحادیه اعلام کنند تا اقدامات قانونی لازم صورت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدغلامرضا موسوی، رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران، درباره فعالیت‌های کارگروه مبارزه با سرقت فیلم‌های سینمایی، توضیحاتی را ارائه داد.

سیدغلامرضا موسوی، در این‌باره گفت: «در پی فعالیت گسترده و پیگیری‌های کارگروه مبارزه با سرقت فیلم‌های سینمایی، اخیراً نمایندگان این کارگروه، دیداری با جواد بابایی معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی داشتند. خوشبختانه بابایی با شناختی که از مسائل فرهنگی دارد، ضمن شنیدن گزارش محمد احمدی، دبیر کارگروه اتحادیه، با مهرداد فرید و من ، راهکارهای ویژه‌ای را که مورد حمایت دادستانی است، درمیان گذاشت.»

او ادامه داد: «بابایی در زمینه سرعت دادن برای مبارزه با سرقت و دانلود غیرقانونی فیلم‌ها خواستار آن شد که نماینده‌ای برای حضور در کمیته تحت مدیریت وی از سوی اتحادیه معرفی شود تا با سایت‌ها و مراکزی در فضای مجازی که به طور غیر قانونی فیلم‌ها را نمایش می‌دهند، برخورد قانونی و فوری شود.»

موسوی یادآور شد: «از سوی دیگر، کارگروه با مساعدت مجید محسنی، یکی دیگر از اعضا، در ارتباط با مدیران تلگرام و اینستاگرام به راهکارهایی دست یافته‌اند که در صورت دانلود غیرقانونی، از آنها برای بستن حساب‌های کاربری سارقان کمک خواسته شود. در این زمینه خوشبختانه اقدامات مجید محسنی و تیم همکارشان به نتایج خوبی رسیده است و مدیران اینستاگرام و تلگرام با گزارش دریافتی، نسبت به بستن حساب‌های کاربری سارقان فیلم اقدام کرده‌اند که جای تشکر دارد.»

او افزود: «مسئول حقوقی کار گروه، بهمن کامیار، فعالیت‌هایی را برای رسیدن به دست آورده‌ای حقوقی و بالا بردن هزینه سرقت برای سارقان آغاز کرده که خوشبختانه نتایج قابل قبولی داشته است. همچنین مهرداد فرید، عضو هیأت مدیره اتحادیه و کارگروه، فعالیت‌هایی را برای گسترش نمایش آنلاین فیلم‌ها و حفاظت‌های لازم انجام داده است که بی‌گمان به تدریج این اقدامات به نتایج ملموسی خواهد رسید.»

موسوی گفت: «متأسفانه فضای مجازی و عدم امکان کنترل دقیق آن در ایام گذشته و رصد نکردن این سرقت‌ها باعث شد تا سارقان نه تنها فضایی آماده در اختیار داشته باشند، بلکه هیچ مرکز یا نهادی نیز در زمینه مبارزه با سرقت آثار سینمایی، گامی اساسی برندارد. به خصوص که بر اساس یک سنت یا قاعده، برای هر اقدام و تقاضا از پلیس یا قوه قضائیه باید حتماً شاکی وجود داشته باشد.»

او ادامه داد: «ضمن تشکر از زحمات طاقت فرسای همکارانم در کارگروه مبارزه با سرقت فیلم‌های سینمایی به اطلاع می‌رسانم که آنها به اتفاق محمودرضا امینی، وکیل دادگستری و مشاور کار گروه توانسته‌اند بعد از جلسات متعدد، ماده واحده‌ای را برای تشدید مجازات سارقان آثار سینمایی تدوین کنند. این ماده واحد برای مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و کمیسیون فرهنگی ارسال می‌شود تا با تصویب آن در صحن علنی مجلس، سرقت آثار سینمایی و فرهنگی برای سارقان هزینه سنگینی در پی داشته باشد. ما امیدواریم با تشدید مجازات قانونی، بتوانیم آثار سینمایی را بیشتر حفاظت کنیم.»

رئیس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران در پایان از تهیه کنندگان سینمای ایران درخواست کرد تا در صورت برخورد با سرقت فیلم‌هایشان، مراتب را به اعضای کارگروه اتحادیه و یا دبیر آن محمد احمدی اعلام کنند تا اقدامات قانونی لازم صورت بگیرد.

۵۷۵۷
کد خبر 1447897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فرهاد IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
  7 0
  بازم دم تلگرام گرم با اینکه فیلترش کردید هواتونو داره
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
  2 0
  از تمام امكانات دنياي غرب بنفع جيب استفاده ميكنند و انوقت به مردم ميگن اخي است فقط براي ما خوبه