پوتین نماینده ویژه خود را به دیدار الکاظمی فرستاد

فارس نوشت:فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه و نخست‌وزیر عراق به بررسی شیوه‌های توسعه و تقویت مناسبات دوجانبه در سطحی فراتر از سطح کنونی پرداختند.

«مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، دیروز (دوشنبه - ۲۶ اکتبر)، میزبان «الکساندر لاورنتینف»، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه و ژنرال «میخائیل میزیتسف»، رئیس مرکز ملی وزارت دفاع روسیه بود.

به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی نخست‌وزیری عراق، فرستاده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در این دیدار، ضمن ابلاغ سلام و درود پوتین به الکاظمی از تمایل مسکو به برقراری بهترین روابط میان دو کشور سخن گفت.

 نخست‌وزیر عراق نیز در این دیدار به بررسی روابط دوجانبه میان بغداد و مسکو، تقویت همکاری‌های مشترک در سطوح مختلف و شیوه‌های همکاری در زمینه برقراری ثبات در سطح منطقه‌ای بر اساس سیاست‌های متکی به تدبیر و گفت‌وگو، پرداخت.

بنا بر این گزارش، بررسی تقویت همکاری‌های مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم و داعش، همکاری در دو سطح منطقه‌ای و بین‌المللی در زمینه تسهیل بازگشت آوارگان و پناه‌جویان به مناطق مسکونی‌شان، بسترسازی مناسب برای جلوگیری از بازگشت و تروریج افکار افراطی از دیگر محورهای این دیدار بود.

الکاظمی در این دیدار به فرستاده روسیه گفت که خواستار گسترش روابط دوجانبه به سطحی فراتر از سطح کنونی است و ابراز امیدواری کرد که این روابط تقویت و توسعه یابد و با وجود محدودیت‌های تحمیلی مربوط به شیوع ویروس کرونا، سفرهای متقابلی میان مقامات دو کشور انجام شود.

310 310

کد خبر 1448056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =