انتقاد از عدم حمایت سازمان‌های بیمه‌گر از بیماران کرونایی

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی و عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی بیمه سلامت کشور از عدم حمایت سازمان‌های بیمه‌گر از بیماران کرونایی انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «یحیی ابراهیمی» افزود: متأسفانه شاهد عدم اجرای پروتکل‌های مربوط به کرونا هستیم، واقعیت این است که در تمام دولت‌هایی که پروتکل کرونا به شکل کامل اجرا می‌شود بخشی از کار مربوط به بیمه‌ها است یعنی باید پوشش بیمه‌ای به طور ۱۰۰ درصد انجام شود.

وی تصریح کرد: اما در کشور ما حتی داروی «رمدسیویر» که البته اثرگذاری آن را به عنوان یک پزشک متخصص تأیید نمی‌کنم تحت پوشش تحت پوشش بیمه‌ی قرار ندارد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: خانواده‌ها نه تنها باید با غم از دست دادن عزیزانشان کنار بیایند بلکه باید ۳۰ تا ۴۰ میلیون بابت هزینه درمان پرداخت کنند و این ظلم است.

ابراهیمی افزود:  در برخی کشورها تضمین، توسعه و دسترسی به خدمات درمانی تسهیل شده مثلاً بعضی کشورها ۶۰۰ میلیون یورو پیش پرداخت به بیمه‌ها را داشته‌اند، گفت: موضوع دیگر استهمال حق بیمه‌ها و کاهش نرخ بیمه تأمین اجتماعی هم برای کارگر و هم کارفرما است.

وی، تاکید کرد: در عوض دولت باید این حق و حقوق را پرداخت کند.

ابراهیمی اظهار کرد:  یک میلیارد یورو از سوی رهبری به بخش کرونا تخصیص پیدا کرده است، این اعتبار صرفاً باید در حوزه کرونا هزینه شود که موضوع بیمه نیز از زیرشاخه‌های اصلی کنترل کرونا است.

وی افزود: زمانی که بیمار به علت عدم حمایت بیمه و یا نداشتن پوشش بیمه‌ای نتواند خود را درمان کند، پیامد آن افزایش مبتلایان به کرونا است.

ابراهیمی تاکید کرد: ما در برخی کشورها شاهد معافیت موقت بازپرداخت حق بیمه و پرداخت بیمه بیکاری به پرسنل و افراد تحت پوشش هستیم.

وی ادامه داد:  ورود جدی دولت در بخش بیمه ضروری است، از طرفی سازمان‌های بیمه گر هم در بخش خصوصی و هم دولتی موظف به اجرای پروتکل‌های کرونا هستند.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی بیمه سلامت کشور تصریح کرد: بر خلاف تصور پروتکل تنها استفاده از ماسک نیست بلکه اجرای کامل پوشش بیمه‌ای نیز از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است، نمی‌توان گفت پروتکل بهداشتی کرونا رعایت شود اما نسبت به مسائل بیمه‌ی بی توجهی شود.

ابراهیمی تصریح کرد: وظیفه دولت است که در خصوص بیمه ورود کند، سیاست گذاری بیمه مربوط به شورای عالی بیمه زیر نظر رئیس جمهور و وزارت بهداشت است.

وی افزود: متأسفانه دولت این قضیه را رها کرده است انتظار داریم دولت مسائل بیمه را رفع و از آن طرف نیز بیمه‌های خصوصی و دولتی پروتکل‌ها را در شرایط فعلی که مردم گرفتار هستند پای کار بیایند، نمی‌شود که فقط برای روزهای خوش باشند.

46

کد خبر 1448158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =