علاقه قزوینی‌ها به استفاده از خودروی شخصی

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: مردم این شهر حدود ۷۰درصد سفرهای درون‌شهری خود را با خودروی شخصی انجام می‌دهند که نتیجه آن ایجاد مشکلات ترافیکی در معابر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ شیما زرآبادی‌پور، سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین اظهار کرد: در حال حاضر مردم شهر قزوین نیز مانند بسیاری از شهرهای دیگر تمایل زیادی به استفاده از خودروی شخصی از خود نشان می‌دهند که نتیجه آن ایجاد مشکلات ترافیکی در معابر از جمله میدان آزادی، ورودی خیابان نادری، پل هفت دی و میدان میرعماد است.
زرآبادی پور چهارراه عدل و خیابان‌های بوعلی، فردوسی و شهدا را از دیگر معابر دارای ترافیک ناشی از تردد خودروهای شخصی برشمرد و گفت: در حال حاضر حدود ۷۰درصد از سفرهای درون‌شهری قزوین با خودروی شخصی انجام می‌شود که سهم اتوبوس ۱۸.۶درصد، دوچرخه ۲.۶درصد، موتورسیکلت ۴.۲درصد و مابقی مربوط به سایر مدهای حمل‌ونقلی است.
او با تاکید بر اینکه سیاست کلی این معاونت، دور کردن خودروی شخصی از مرکز شهر و افزایش حمل‌ونقل همگانی و حمل‌‍ونقل سبز است، اضافه کرد: ایجاد سیستم‌های حمل‌ونقلی سریع و کارآمد و رقابت‌پذیری با خودروی شخصی از طریق اجرای خطوط ویژه اتوبوس از دیگر اهداف مد نظر ما محسوب می‌شود.
سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین همچنین خواستار خودداری شهروندان از استفاده خودروی شخصی تک‌سرنشین شد و گفت: معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین در راستای بهبود وضعیت ترافیک شهر، اقدام به تقویت فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی حوزه ترافیک در سطح شهر کرده است.

48

کد خبر 1448232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =