صیاد بی رحم، برای به دام انداختن ماهیها، در کانالهای آبیاری سم می ریخت

ایران نوشت: صیاد متخلف که با ریختن سم به کانال‌های آبیاری در مزارع کشاورزی دزفول اقدام به صید ماهی می‌کرد از سوی مأموران پلیس و یگان حفاظت دستگیر شد.


رضا قپانچی‌پور، رئیس اداره پارک ملی دز با اعلام این خبر به مهر گفت: به‌دنبال گزارش بومیان محلی و حضور بموقع مأموران کلانتری شهر شمس آباد از توابع شهرستان دزفول، مأموران یگان حفاظت اداره پارک ملی دز موفق به شناسایی و دستگیری فرد متخلفی شدند که با روش غیرمتعارف و غیراخلاقی پراکنش سم در منابع آبی و کانال‌های آبیاری مزارع کشاورزی حاشیه پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز اقدام به صید غیرمجاز آبزیان می‌کرد.
وی افزود: فرد متخلف که سابقه تخلف و تکرار جرم در این حوزه را دارد، پس از دستگیری به منظور رسیدگی به جرایمش به دستگاه قضایی معرفی شد.قپانچی‌پور تأکید کرد: صیادی با روش‌های غیرمتعارف از جمله استفاده از سموم نه تنها از لحاظ شرعی حرام است، بلکه صید انجام شده آلوده و غیربهداشتی بوده و سلامتی افراد مصرف‌کننده را با عوارض و مخاطرات جدی روبه‌رو می‌کند.
به‌گزارش مهر، در چند روز اخیر کلیپی از مرگ گسترده ماهیان در رودخانه دز منتشر شده بود که واکنش و اعتراض دوستداران محیط زیست را به‌همراه داشت.

23302

کد خبر 1448403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =